Quantcast
Channel: fitnesz modell – Peak girl
Viewing all 116 articles
Browse latest View live

Minden agyban dől el! Hangulatjavító (netán -rontó) vallomások a fitnesz modellektől! Mert ők sem így születtek!

$
0
0

Amint meglátsz egy gyönyörű fitnesz modellt elkezdesz álmodozni, hogy bárcsak Te is így néznél ki?! Persze a gondolatot el is hessegeted azzal az érvvel, hogy ő milyen szerencsés, biztosan ilyen adottságokkal született?! Akkor bizony nagyon rossz úton jársz! A fitnesz modell versenyzők sem alapból gyönyörűen izmosak és feszesek, ehhez nagyon hosszú és rögös út vezetett a számukra is. Most pedig vallanak Neked a végigjárt akadályokkal teli útjukról!

Fitnesz modell

Ismerd meg a Peak Girl-öket, akik elmondják Neked honnak kezdték, mi az, ami hajtja őket és honnan van ekkora motiváltság bennük. Különböző lányok, más és más életkörülményekkel, nézőponttal, de egy közös bennük:

“Minden agyban dől el”, vallják a Peak Girl lányok.

Peak Vivi

peak_nemeth_vivien“2011 óta vagyok Peak Girl, színpadon Fitness Forma kategóriában versenyzem, kétszeres Magyar Bajnokként most már a nemzetközi porondon szeretnék inkább bizonyítani és fokozatosan fejlődni.
Hogyan és miért lettem Peak Girl? Sportolva nőttem fel, viszont többségében csapatban játszottam, mozogtam. Aztán megelégeltem, hogy másokra vagyok utalva, jött egy sérülés is, ami miatt a konditerembe kényszerültem. Kezdtem beleásni magam a súlyzós edzések rejtelmeibe. Majd edzés közben láttam meg egy akkori Fitnesz Forma versenyzőt, és onnan eldőlt bennem minden. Előtte agyatlanul futottam-úsztam- “diétáztam”- lefogytam, majd meghíztam, mire végre a Peak csapatához kerültem.
A versenyre való készülés mentálisan azóta mindennapos- egész évben. Ez az, amit szeretek, hogy ha rendesen csinálod, akkor bizony 0-24 órás dolog ez. A rendszer, amit ad a mindennapokhoz, hihetetlen sokat segít, anélkül nem nagyon találom a helyem a világban.
A versenyzésen kívül a sportdiplomáciában is el tudom képzelni magam. Úgy gondolom a mentális edzettség ugyanolyan fontos, mint a testi fittség.”

Peak Csilla

peak_nagy_csilla“A sport kicsi korom óta jelen volt az életemben, bár nem a funkcionális edzések jellemezték a mindennapjaim. Nagyjából 2-3 éve jött ez az “őrület”, amikor is elkezdtem lejárni az edzőterembe. Ahogy egyre mélyebben beleástam magam a dologba, cikkeket olvasva láttam a képeket a modellekről és mivel alapjáraton szeretem magamból mindig a legjobbat kihozni – bármilyen téren – itt dőlt el bennem, hogy szeretnék én is versenyezni. Nehéz megfogalmazni, de egész egyszerűen az ad erőt, hogy sokkal jobban érzem magam a bőrömben, maga az életvitel, a felkészülés láza az, ami hatással van rám. Igazából engem nem más eredménye tud motiválni, sokkal inkább a saját sikerem és az a változás, amin átmentem mind testileg, mind lelkileg a legnagyobb erőt adja a folytatáshoz. Úgy érzem, hogy pont fordítva álltam a dologhoz és nem úgy fogtam fel, hogy rengeteg dologról le kell mondanom ahhoz, hogy elérjem a célom, hanem pontosan a célom az, ami segíteni tud abban, hogy erős legyek. A diétázást pedig nagyon sokan másképp gondolják és a saját csapdájukba esnek, ahogyan én is voltam ezzel. A diéta fogalma a fitnesz-testépítés terén teljesen más értelmet nyer és rájön az ember arra, hogy mennyire is rosszul csinálta azt, amit eddig csinált. Egyszóval a legnagyobb motiváció számomra, hogy szeretek az lenni, akivé váltam ezalatt az idő alatt.

Peak Gabi

peak_girl_balha_gabi_kinn2013 év elején jött a gondolat, hogy fitnesz modell versenyző szeretnék lenni. Sok versenyfotót láttam, sok képet olyan nőkről, akik sportosak, izmosak. Sokszor nem volt kedvem elmenni edzeni, de az agyamban ott voltak a kockás hasú dögös versenyző lányok képei és egyből lendületet kaptam. Havonta fotóztam magam, és ha a tükörben nem is láttam a változást, a képeken láttam a fejődést, és amikor alábbhagyott a lendületem, akkor ez nagy motiváló erőt adott. Elképzeltem magam a színpadon, a versenyen olyan testtel, amit megálmodtam magamnak, ahogy egy marék flitterben vonulok barnán, sminkben. Összességében a fitnesz modellkedés, a színpadi szerpelés nekem motiváló tényező, ami miatt nem adom fel a diétát és az edzést. Ha nem mentem volna versenyre nem értem volna el ugyanezt. Mikor eddig diétáztam, akkor nem tudtam, hogy hogyan kell értelmesen diétázni. Nem ettem fehérjét, és hihetetlen, de most többet eszem, mint bármikor máskor, nem koplalok, nem vagyok éhes és mégis megy le a zsír. A mi gondolkodásunk, értékrendünk teljesen más, mint az “átlagemberé”. Sokan nem értik ezt, mert más célok vezérlik. Mi nem kifogásokat keresünk, van egy számunkra ideális testalkat, amit “képviselünk” és ezért életmódunkat megváltoztatjuk, minket ez a cél hajt.

Peak Vera

peak_totvóh_veraMondják, hogy minden út Rómába vezet, nálam meg mindig is minden út ehhez a sporthoz vezetett, csak nem voltam hajlandó észrevenni! Bár semmi fogalmam nem volt erről az egészről, sőt a „gyúrás” mint lenézett tevékenység volt amerre csak jártam! Ráadásul mindig is azt sulykolták belém, hogy az izmos nő nem szép. Már tini koromban is csodabogárnak tekintettek, hiszen nagyobb volt a karom, mint a velem egyidős fiúknak. 10 éves koromtól 8-9 éven át dzsúdóztam, tehát végig azt hallgattam, hogy szép vagyok meg minden, de nagyon vigyázzak, hogy ne legyek még ennél is izmosabb, mert az már ronda lenne! A főiskola mellett elmaradtak a dzsúdó edzések, megváltozott az életem, komoly izommunkát igénylő edzéseket nem végeztem. Egy kis futócsapat tagja lettem, ami miatt 4 éven át nagyon sokat futottam (de legalább edzettem valamit). Sok minden közbejátszott, de a hajdani 65kg-ról leesett a súlyom 52kg-ra. Mikor észbe kaptam, hogy szörnyen vékony lettem, elkezdtem enni, amit csak értem, így valamicskét nőtt a súlyom, de az eredmény nem volt túl esztétikus, az izom nem varázsolódott vissza, sőt, a vékony alkatom mellett husis voltam. A legfőbb motiváció számomra, hogy nem akarok újra célok nélkül lenni, és nem akarom újra azokat a bizonyos sokat sejtető tekinteteket látni! A mostani, „Te mit sportolsz?” kérdések sokkal-sokkal jobban tetszenek!

Peak Heni

peak_buz_heniEgész életemben mindig arra törekedtem, hogy jobban nézzek ki annál, mint amilyen vagyok, vagyis voltam. Hízékony, erős, nem vészesen kövér gyerek voltam. Csak az állandó sport mentett meg attól, hogy ne szaladjon el a mérleg nyelve. A szertorna, amit 10 évig űztem adott egy alap izomzatot, de sok volt rajtam a zsír, aránytalan voltam és a serdülőkorral ez csak fokozódott. Folyton diétáztam, persze rosszul. Aztán 2008-ban konditeremben kezdtem dolgozni, edzegettem is, látszott a változás, de a rossz étkezés miatt nem jutottam sokkal előrébb, mint ahonnan indultam. 2012 januárjában elhatároztam, hogy változtatok és elindulok egy versenyen fitnesz modell kategóriában. 4 hónapos felkészülés alatt 10 kilót fogytam ugyan, de nem voltam elégedett magammal. A versenyen az utolsó lettem, és igazság szerint tényleg az utolsók között volt a helyem. Megviselt ugyan, de kis idő után összeszedtem magam, és elhatároztam, hogy megmutatom, hogy sokkal jobb is tudok én ennél lenni. Azóta Peak Girlként arany minősítéssel és egy ezüstéremmel lettem gazdagabb, de tudom, hogy a java még csak eztán jön!  Amióta életmódot váltottam sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb, fittebb vagyok, mint valaha.

Peak Fitnesz Heni

peak_kovago_heniEgészen óvodáskorom óta sportolok. Kipróbáltam a ritmikus gimnasztikát, akrobatikus rock’n’roll-t, szinkron úsztam, fitneszeztem. Tavaly egy kisebb magánéleti válság következtében határoztam el, hogy kondizni kezdek, elérem a céljaim, és nekem is olyan testem lesz, mint amilyenről mindig is álmodtam. Eleinte nem terveztem versenyzést, de később úgy gondoltam, miért is ne? Az út nem volt könnyű a színpadig, mind testileg, mind lelkileg megviselt, de minden nehézsége ellenére teljesen megérte. Azóta kiderült, hogy a fitnesz modell kategóriához túl sok az izomzatom, hiszen a genetikám miatt nagyobb izomtömeggel rendelkezem, mint egy átlagos fitnesz modell. Valójában ez a tény nem különösebben viselt meg, hiszen a célom nekem a fitnesz, ahol már táncos-akrobatikus gyakorlatot kell bemutatni. Szerintem mindenképp több energiát, kitartást, erőt igényel ebben a kategóriában helytállni, hiszen nem „csupán” a testemnek kell tökéletesnek lennie, de a gyakorlatomnak is, amiket a színpadon fogok bemutatni. 2013 tavaszán már színpadra álltam fitnesz modell kategóriában, de ősztől már fitnesz versenyzőként fogom magam megmérettetni.

Peak Andi

peak_krizsnyik_andrea39 éves vagyok, nem tagadom! Miért is szántam rá magam 39 évesen, hogy versenyezzek? Talán elcsépeltnek tűnik, de tényleg a nők életében eljön az-az időszak,  amikor bizonyítani szeretne magának, a párjának, a szeretteinek, barátainak. Én duplán is szeretnék, mert egy évvel ezelőtt 65 kg voltam. Nem kövér, inkább csak egy kicsit ” husisnak mondható, személyi edzőként pedig ezt soknak találtam. Elkezdtem fogyózni, de természetesen nem a megfelelő módon, hanem ahogy azt innen-onnan hallottam. El is indult a fogyásom, de aztán átcsapott a másik végletbe, hasi görcseim mellett drasztikusan lefogytam 15 kilót, ami a magasságomhoz már túl kevés volt, és egyáltalán nem sportos. Az utolsó pillanatban derült ki, hogy komoly már egészségügyi baj áll a háttérben. Alig lábaltam ki az emésztési betegségemből, újabb nehézséggel kellett szembenéznem, egy térdműtét akadályozta meg a sportolásomat. Aztán a hosszúra nyúlt orvosi kezelések után elkezdtem végre újból jó ízűeket enni, közben pedig a rendszeres sport is helyet kapott az életemben. A Peak segítségével kezdtem bele a komolyabb edzésekbe, és bebizonyítom, hogy nem csak a 20 éveseké a világ!

Peak Ida

peak_levai_idaTinikorom óta keményen edzem, mert valami furcsa késztetést érzek aziránt, hogy minden egyes nap kicsináljam magam az edzéseken, fizikailag és pszichésen egyaránt, hogy minden nap lemondjak a finom ízekben gazdag ételekről és még sok másról is…de én ettől érzem magam másnak és talán többnek is. Emellett a fejemben is sok mindent rendbe kell tennem, és a sportolás sokat segít ebben. Amióta sportolok, sosem diétáztam, csak azóta étkezem tisztán amióta a versenyzés kapcsán eljutottam a Peak-hez! A fitnesz modellekhez képest kicsit több izomzattal rendelkezem, de elsőnek még a modell kategóriában állok majd 2013 őszén a színpadra, de később számomra inkább a Fitnesz Forma kategória lesz a cél.

 

 

 

Peak Kata

peak_posztos_kataEngem az motivál, hogy kitörjek az „átlagos csaj” kategóriából. Meg akarom mutatni a világnak, hogy mire vagyok képes és ezzel a környezetemnek is szeretném bebizonyítani, hogy lehetetlen nem létezik, minden csak akaraterő és elhivatottság kérdése. Két éve tértem át az egészséges életmódra, egészséges étkezésre, azóta nem eszem cukrot (egy-két vendégséges alkalomtól eltekintve) kókuszzsírral főzök, és 95%-ban csak azt eszem, amit én készítek el. Azóta 8-10 kilót fogytam, így már az a cél, hogy izmot szedjek fel magamra. Az életmódváltásom közben sok embernek segítettem a környezetemben diétás, edzés tanácsokkal, így elvégeztem egy testépítő-fitnesz edző tanfolyamatot. Ez magam miatt is jó volt, mert így az edzéseim még hatékonyabbak lettek. Számomra az is egy motivációs tényező, hogy egy olyan jó kis közösségnek lehetek a tagja,ahol csupa olyan ember található, aki hozzám hasonlóan gondolkodik.

Fitnesz modell vallomás

Most már Te is láthatod, hogy ők sem született modellek vagy valamiféle csodabogarak. Itt élnek ezen a Földön, nekik is vannak gondjaik, nekik is fúj a szél – süt a nap – esik az eső, őket is érik csalódások és kapnak pofonokat az élettől, de talpra állnak és erősebben küzdenek tovább. Ezek után jól gondold át, hogy milyen kifogást keresel, ami miatt abbahagyod a diétád, vagy nem mész el az edzésedre!

 

peak_csapat

P 


Egészségtelen a fitnesz modellek életmódja?

$
0
0

Fitnesz modellnek lenni szép és jó. A lányok szépek, csinosak, sportosak, fittek, irigylésre méltóak és folytathatnánk az egekig magasztaló jelzőket. Na és persze sikeresek, amiért mindent megtesznek, hisz fontos a kitűzött cél, hogy elérjék álmaikat, vágyaikat, legyen pénzük, egzisztenciájuk, világhírnevük, vagyis épp ezért mindent bevethetnek a sikerérdekében! Te is így gondolod, nem? A modellversenyző lányokat – és most szándékosan a „modell” szót hangsúlyoznám, bár a többi fitnesz kategória versenyzőit is ide sorolhatnám – sokszor éri az a vád, hogy amit csinálnak, az nem egészséges, a bőrük, a szervezetük megsínyli a kemény diétát, nem egészséges az a fogyás, amit egy versenydiéta alatt véghezvisznek. Na de hol az igazság?

fitnesz_modell_feherjeturmix

Milyen fehérjeporokat fogyasztanak a fitnesz modell lányok?

“A fitnesz versenyzők egészségtelen diétát folytatnak. Túl sok fehérjét fogyasztanak, ráadásul a szervezetükre káros táplálékkiegészítőket is szednek.” Ilyen én hasonló feltételezések érik a versenyzőket szezonról-szezonra. Még mielőtt gondolkodás nélkül egyetértenél ezzel véleménnyel, javasolnám, hogy nézzük meg egy kicsit a másik oldalról is a dolgot.

Fitnesz modell

Milyen vádak érik az egyik legszubjektívebb sportág képviselőit, a fitnesz modelleket?

Évről-évre egyre több fitnesz modell vág bele a felkészülésbe, a versenyzőkhöz az internet, a világháló, a siker-, vagy kudarchajhász média névtelen vagy „neves” emberei társulnak. Egy-egy verseny után összecsapnak az indulatok érvek és ellenérvek a végső eredmény jogosságáról, igazságáról. Hiszed vagy sem, szubjektív pontozásos sportág lévén ez nem is meglepő, pláne ha a sportági szakszövetség részletes, ám de semmi konkrétumot, pontos maghatározást tartalmazó szabálykönyvét végigolvasod.

A modellek világa mű, a modellek műnők, a sok műkajába ölnek temérdek pénzt a celebség, a hírnév reményében. A külsőségek előtérbe kerülésével a szellemi érték, a gondolkodás, a tanulás és tanultság értéktelenné válik, ehhez az életvitelhez elég az üres fej, sok pénz. Na és persze a távolabbra látógondolkodók a táplálék kiegészítő cégek manipulációit, haszonleső profitorientált trilliárdosait látják mögötte, akik a szintén tejben-vajban fürdő versenyszervezőkkel, és felkészítő edzőkkel nyaralgatnak a Bahamákon! Jó dolog a féltés, amennyiben baráti érzések, szeretet társul hozzá, ha pontosan tudjuk,hogy mi történik, tudjuk a pontos hátterét. Azonban ha negatív érzések és érzelmek, rosszindulat, vagy szimplán egy „dekomráciavan-jogomvanvéleménytformálni”gondolatmenet társul hozzá, akkor sajnos el kell gondolkodni az indítékon.

varga_timi_peak_arnold_classic_5

Vajon melyik a kevésbé egészséges diéta? A csodaeredményeket ígérő sztárdiéta, amit Te vadászol le az internetről, vagy amivel a fitnesz modellek készülnek a nagy megmérettetésükre?

Nos, azt kell, hogy mondjam; 21 éves szakmai, 10 éves versenyzői, és 18 éves edzői múlttal, valamint egy felsőfokú szakdiplomával a kezemben az átlagembernél kicsit több rálátásom van a versenyfelkészülésre, a modellek mindennapi életére. Annál mindenképp több, tudományosan is alátámasztott ismeretanyaggal rendelkezem, mint akik a bulvársajtó sztárdiétáival próbálkoznak (eredményességükről, az egészségre gyakorolt hatásairól és tartósságukról most itt ne is essen szó), vagy a kereskedelmi tévécsatornák hírein csemegéznek naponta. 45 évesen érzem magam annyira felnőttnek, hogy felelősségteljesen elmondjam a sportág nehézségeit, küzdelmeit, mindennapi harcait is, nem csak a csillogásra, a tündöklő pompára hívjam fel a figyelmed.

tunde_vacsora_fozesMinden versenyzővel meg is teszem ezt a közös felkészülés kezdetén. Igyekszem azokat a tudományos ismereteket (anatómia,biokémia, élettan, edzéselmélet, táplálkozástan) átadni, amit mind elméletben,mind gyakorlatban megtanultam, megtapasztaltam. Minden ember más és más, meg kell ismernünk a saját szervezetünk működését, hiszen csak így érthetjük meg, mi zajlik bennünk épp, mi miért történik. (Arról inkább ne is beszéljünk, hogy ez a tudás, az emberi tudás mennyire fedi a valóságot, mi az, amit képesek vagyunk felfogni, mi az amit nem, és vajon mire lennénk képesek, ha az agyunknak csak a felét használnánk!).

Nézzük először a manapság egyik legfontosabb tényezőt, a pénzt, az edzői oldalról. Ha csak az anyagiak vonzatában nézzük mondjuk egy versenyszezonnyi (fél éves) felkészítő edzői díjazást, akkor se luxusnyaralásra, se elit életmódra nem fut belőle. tunde_fitnesz_modell_lelekapolasLelkiismeretes edzőként igyekszem sűrűn foglalkozni a versenyzőimmel, nem csak az edzésterv, étkezés terén, hanem inkább a lelki háttérrel, akár egy pszichológus, mert ez legalább annyira fontos, és problémás, mint a fizikai sík. Eközben nem ketyeg az óra, hogy mennyi időt töltök vigasztaló- bátorítószavakkal, és az éjjel sírva telefonáló versenyzőmnél (volt rá példa, hogy pont akkor tört el a mécses) se számolok fel éjszakai felárat. Vagyis a sportágklubvezetői, edzői, szakemberei leginkább a sportág iránti tisztelet és elkötelezettség szellemében élik mindennapjaikat – bár mint mindenhol, kivételek itt is vannak.

tunde_vivi_verseny_gyozelemSportolói oldalról nézve: A fitnesz modell versenyzés nem hasonlítható egy tehetségkutató versenyhez, ahol az országos hírnév mellé juttatásokat, ismertséget, szerződéseket kapnak a versenyzők. Egy versenyfelkészülés költségei inkább egy költséges hobbinak tudható be, a legrangosabb versenyekre a versenyzők fizetik a kiutazásukat, a szállásukat, a versenyruhát és mindent, ami a színpadi megjelenéshez kell. A felkészülés hosszú hónapjainak költségeiről pedig még nem is esett szó. A világbajnokságok, a neves nemzetközi versenyek nagyon ritkán pénzdíjasak, az eszmei értékük kizárólag a szakmai körökben magas, eszmei értékkel pedig sok mindent nem lehet megvásárolni az üzletekben.

Egy kis szakmai bevezető után elértünk a diéta kérdéséhez. Egészséges-e ez a fajta kemény diéta, amit a fitnesz modellek folytatnak?

Úgy gondolod, hogy tönkreteszi az ember szerveit és bőrét ez a drasztikus fogyás? A fitnesz modellek ideális versenydiétája 12 hetes, vagyis 3 hónapos. Ehhez általában 5-10 kilónyi fogyás szokott társulni, ami a versenyző testalkatától, testösszetételétől is függ. Ez legrosszabb esetben is heti 1 kilót jelent. Az egyik népszerű webportálon heti 2-3 kilót, havi 8-12 kilót ígérnek a hétköznapi fogyózók számára! Most komolyan, hol van ez a versenyzők 3 havi 5-10 kilójához?!

A versenydiéta alatt rengeteg zöldség, natúr és párolt saláták, roston készített sovány húsok szerepelnek, kevés szénhidráttal, és természetesen sok folyadékásványvíz formájában. Táplálkozástanilag ez vitaminokat, rostokat, minőségi fehérjét és szénhidrátot, valamint jó zsírsavakat jelent. Csupa egészséges és könnyen emészthető dolog, ami szervezet számára nélkülözhetetlen. Ha ezek közül a versenydiétás ételek közül választasz, az miben károsítja jobban a szervezetet, mint az, ha egy ízfokozóval, állományjavítóval, mesterséges aromákkal dúsított kalóriabombás zsírban és szénhidrátban tocsogó ebédet fogyasztasz el? Vagy a nagyi-féle traktálásos menüsor, aminek már az első fogása egész napra biztosítja a szervezeted energiaellátását!?! Gondolkodj el ezen egy kicsit!

Egy nem megfelelően felépített diéta bizony nagyon rossz hatással lehet a bőrödre!

fitnesz_modell_borapolasA hosszú felkészülés után a versenyek végén a versenyzők igaz, hogy kiélik a gasztronómiai lehetőségeket – egy hét lazulás, amíg minden addig tiltott étel szerepelhet az étlapon -de ez csak rövid időre szól, hogy utána újra visszatérjenek az egészséges étkezéshez. A másik nagy ellenvetés a drasztikus fogyás és a bőr kérdése, pedig ez régen se volt másképp. Ez tényleg csak külsőség, arról nem is beszélve, hogy ez leginkább bőrtípus kérdése. Fiatal, tizenéveslányoknak volt/van megrepedezett bőrük, és nagy pocakú terhesség után is marad anyuka, akinek egyetlen csík sem mutatja a hasán a bőr méretének változásait.

Ha ennyire egészségesen étkeznek a fitnesz modellek, akkor miért van szükségük mégis táplálékkiegészítőkre?

Táplálékkiegészítők és azok létjogosultsága nehéz kérdés valóban. Ha táplálékkal be tudnád vinni azt, amire a szervezetned szüksége van az optimális működéshez – nos, ez már évek óta nem állja meg a helyét. A kereskedelmi túlkínálat miatt minden felgyorsult, az élelmiszeripar is, aminek az élelmiszerek tápanyag-, vitamin-, és ásványi anyag tartalma látta kárát. Táplálékkiegészítő cégektől függetlenül bizonyították tudományos kimutatásokkal, hogy pl. a paradicsom vitamintartalma a harmadára csökkent az elmúlt 15-20 évben. „Nem a vitaminok a fő ludasok, ott van az a sok csodapor, csodaszer, amik duzzasztják az ember izmait.”

Egy modellversenyzőnek nincs szüksége extra izmokra – bár egy átlagos gondolkodású embernek már ez is soknak tűnhet -, így semmilyen egészségromboló vagy káros készítményt nem kell beszednie a siker érdekében. Kizárólag olyan tápanyagokra van szükség, ami természetes alapanyagokból készül, kizárva minden mesterséges adalékanyagot is. peak_borond„Milyen sport az, ami 70 %-ban a táplálék kiegészítőktől függ és csak 30 %-ban az edzéstől?„ – kérdezheti egy féltő laikus. A mondat precízen és tudományosan úgy hangzik, hogy az emberi test összetétele 65-70%-ban a bevitt tápláléktól, a maradék 25-30% a fizikai munkától és a sporttól függ. Természetesen az alapgenetikát félretéve. Vagyis egy hétköznapi embernél is ugyanezen számokkal kell számolni, ha a testi kinézetet tartjuk szem előtt!

A szakszerűen és tudományosan összeállított táplálkozás pedig a 70% táplálék és 30% táplálékkiegészítők arányt tartja ideálisnak, amiben persze a 30% lehet kevesebb. Extrém esetekben, problémás napokon egy-egy étkezést lehet pótolni étkezést helyettesítő termékekkel, de található napi rendszerességgel javasolt fogyipor az üzletekben szép számmal – megbotránkoztatóan borsos áron, amit valld be időnként azért Te is megvásárolsz.

„A versenyzők, a fitnesz modellek úgy néznek ki, mint egy pasi, gusztustalanul dudorodik rajtuk a természetellenes izom!” – Ha Te is ezen a véleményen vagy, akkor, megint csak az alaposabb ismeretszerzést javaslom számodra. Valóban, a testépítő kategória megkívánja a jelentős izomtömeget hölgyek esetében is, a fitnesz forma kategória már ennél jóval kevesebbet ír elő, a fitnesz modell kategóriában pedig kifejezetten lepontozásra kerül a versenyző, ha túl izmos. Persze ez megint csak megítéléskérdése, hogy kinek mi a sok. Valószínűleg én elfogult vagyok, de a nyári strandszezonban a vízpartokon sajnos inkább sörhasú, aligizomzatú, görnyedt hátú, pálcika lábú pasikat találni, vagyis a „vád”, hogy olyan, mint egy pasi, nem állja meg a helyét – sajnos. Ja, hogy a női ideál vagy a pilincka vékony, pubertáskor előtti fílingű, puha húsú lányokat, vagy az enyhén (?) domborodó hasat, integetőizomtól csüngő kart, és a zsírpárnáktól széles, narancsbőrös csípőt tartja elfogadottnak? Kinek mi…

Ehhez a sporthoz üres fej, sok pénz kell, a tanulás és műveltség értéktelen, a Modell lányok mind buták – szól a sztereotípia. Ha most gyorsan felmérném pontosan a versenyzőimet, akkor kiderülne, hogy a legtöbbje felsőfokú diplomával rendelkezik, vagy épp egyetemre jár. Művészettörténész, marketinges reklámszakember, tanárnő, jogi egyetemet végző, több nyelven beszélő lányokról beszélünk, felelősségteljes peak_girl_kivalasztas_tundemonicsaládanyákról, sőt ismertem rendőrségi bombaszakértőt is, vagyis egyszerű általánosítani, de emögött vajon mi húzódhat? Aki általánosít, az miért feltételezi a másikról, hogy valamiben rosszabb, vagy kevesebb, csak azért, mert egy olyan sportnak hódol, ami a szépséggel is foglalkozik? Arról nem beszélve, hogy az iskolai végzettség, a papír az mára már csak formaság, nem papírral kell a legtöbb munkahelyen bizonyítani hosszú távon. Kitartó munkával, teherbírással, akaraterővel,tudással – mintha pont ehhez hasonló jelzőket írtam volna a sport személyiségfejlesztő hatásakor.

Fitnesz modell életmód

De ha már a személyiségnél tartunk! „Fogadd el magad olyannak amilyen vagy!”- harsogják sok személyiségfejlesztő tréningen. Lehet, azért nem osztom a nézetet, mert maximalista vagyok. Mért fogadjam el magam? Nem arról volt szó, hogy jó pap holtig tanul? Magáról, magának. Mentálisan, szellemileg, testileg. Ha tudom,hogy jobb és minőségibb, értékesebb életet tudok élni, ha egészségesebben élek, ha tudatosan táplálkozom, ha képzem magam szellemileg is, akkor miért fogadjam el magam úgy, ahogy vagyok?

Neked nem kell a változás, a változtatás? Minden pont úgy jó, ahogy van? Hát igen, toleráns próbálok lenni, és azt gondolom, aki így gondolja, az gondolja így! Szíve joga! De akkor engedtessék meg nekem az, hogy én másképp lássam, másképp érezzem, másképp gondoljam, olyannyira, hogy bátorkodjam azt kijelenteni, hogy nem azért vagyok maximalista, nem azért teszek magamért fizikailag és szellemi síkon is, mert pszichés zavarokkal,mentális-, és önértékelési problémákkal viaskodok sérült lelkemben, hanem mert tartalmas, igényes és értékes életet szeretnék élni. Persze ebben a sportágban is vannak, akik extra előnyökkel próbálnak indulni, illetve bevetnek mindent a siker érdekében, de hol nincs manapság? tunde_futasA munkahelyen is van olyan dolgozó, aki a kemény és kitartó munkával próbál elismerést, megbecsülést szerezni, míg akad olyan, aki egyszerűbbnek és gyorsabbnak véli, ha inkább a főnök kedvenc borát hajbókolva adja át, miközben a munkája várhat. Én mindig is a kemény munka híve voltam, kevés esélyt látok rá, hogy ez megváltozzon. A mai napig edzésben tartom magam, bár már kevésbé izzasztó, mint versenyző koromban, de azért még most is elvéreznének közben páran. Ez valóban életforma nálam, ezt a szemléletet próbálom a versenyzőimnek is átadni.

Sportolni jó, küzdésre, akaraterőre tanít. Nem másokkal szemben, saját magunkkal kell megvívni a csatát, nap mint nap, hiszen nagy a kísértés, elég egy szellős metróaluljáróban megállni, máris megcsap a friss süti illata, és hajnalban,vagy este is húz az ágy a pihenéshez edzés helyett. De ezek a küzdelmek nemcsak a sportban, hanem a mindennapi életben is kamatoznak. Kitartóbbak, céltudatosabbak, energikusabbak leszünk, és mindemellett boldogok is, hiszen azt csináljuk, amit szeretünk, amiben örömünket leljük, még ha ezt sokan nem is értik meg.

Valójában akkor most tényleg mi, fitnesz versenyzők vagyunk veszélyben? Mi a véleményed? Írd meg itt nekünk.

palatinus_tunde_fitnesz_vilagbajnok

 

Szabó Niki, fitnesz modell megosztja történetét, tapasztalatait és sikerét az első modellversenyéről!

$
0
0

Most már tudom milyen jól döntöttem, amikor elhatározásra jutottam, hogy elkötelezem magam a sport szenvedélye iránt. Ez az életforma nem csak a külsőt formálja, hanem edzi a lelket és erősíti a személyiséget is. Megtanít arra, hogyan kell beosztani azt amivel rendelkezünk, legyen szó akár időről, pénzről vagy –ami kritikus pont lehet- ételről. Megmutatja a test reakcióit, határait. Tiszteletre és alázatra sarkall, mindamellett, hogy növeli az önbizalmat. Ugyan nem kézzel fogható értékek, de mindennapjaink során előnyünket szolgálják és sokat segíthetnek, ha sorsunk úgy hozza, hasznosítanunk kell a fent megszerzett tudást.

Fitnesz modell

Az én történetem

Mindig is érdekeltek a diéták, hogyan lehet úgy élvezni az ízeket, hogy közben a körméretem is az eredeti marad. Most már másfél éve, hogy a paleolit táplálkozás mellett tettem le a voksomat, mert nem csak fogytam tőle, hanem elmúltak a puffadások, az ebéd utáni baba-szindróma, jobb a közérzetem és mégis szinte bármit ehetek bizonyos alapanyagok kicserélésével. Természetesen az egyénenként változó kinek mi válik be, ezért nem is lehet kijelenteni egy általános diétát, amitől mindenki modell alkatú lesz, mert belső kialakításban is rendkívül különbözőek vagyunk.

Így a paleoit diétával tavaly tavaszra sikeresen lefogytam, de valami mégis hiányzott. Hiányzott a forma, hiszen hiába adjuk le a zsírt, ha nincs alatta megmunkált izom, amit megmutassunk.

Első nagy motivációm Siófokon ért utol ahol a strandon épp testépítő versenyek zajlottak. Itt szembesültem vele először, hogy milyen gyönyörű tud lenni, ha egy lány kidolgozott, így a nap számottevő részében irigykedő tekintettel vizslattam a résztvevőket, miközben igyekeztem magamat takarásban tartani. Tanulva a kellemetlen érzésből, az elkövetkezendő időszakban megkezdtem az edzéseket személyi edző segítségével – higgyétek el, ez nem flancolás, de ha nem szeretnéd, hogy az ízületeid vagy bármelyik testrészed romokban heverjen pár hónap után, akkor nem árt megtanulni a gyakorlatok helyes kivitelezését, továbbá egy egyénre szabott edzéstervvel időt spórolsz és sokkal hamarabb formába lendülhetsz- és kezdtem ráérezni ennek az életformának az ízére. A kezdeti lelkesedésem szerencsére nem hagyott alább, mert hamar látható volt a változás; hatalmas örömömet leltem az edzésekben, mindennek utána olvastam, érdeklődtem, igyekeztem e köré építeni az életemet.

Fitnesz modell és modellverseny

Ezek után anyukámmal kilátogattam az őszi Fitbalance-ra, de sajnos nem jutottunk sokáig, mert itt egy újabb hideg zuhany várt rám látva a versenyzőket: még mindig messze vagyok az áhított alaktól. A pénztárnál végül úgy döntöttem, hogy visszafordulok és hazafele fogadalmat tettem, miszerint a tavaszi Fitbalance-ra már büszkén és magabiztosan fogok kimenni. Ettől a perctől kezdve már végképp semmi nem tudott letéríteni az útról, amit kijelöltem magamnak. Ha kellett korán reggel mentem edzeni, ha időm nem engedte, akkor otthon végezhető gyakorlatokat csináltam. Teljes erőbedobással készültem a tavaszra.

Közben megismerkedtem Palatinus Tündivel és az a megtiszteltetés ért, hogy a Palatinus Team csapat tagjává válhattam, ami szintén sorsdöntő pillanataim közé tartozik. Innen már sodort magával az ár, bekerültem a körforgásba, a fitnesz világába és elkezdtük a versenyfelkészítő diétát is hatalmas lelkesedéssel és boldogsággal. Ekkor már nem várt sikerek is elértek, mivel a terveim között nem szerepelt, hogy versenyen fogok indulni, azt pedig álmomban sem gondoltam volna, hogy egy ilyen csodás csapat tagja lehetek. Ez a pár hónap izgalmakkal és újdonságokkal teli volt. Mozgáspróbák, bikini és szandál kiválasztás, smink illetve frizura tervezés, folyamatos főzőcskézés, edzés és barátkozás a színpad gondolatával.

Hamarosan elérkezett a várva várt esemény, a Magyar Kupa napja, amit életem eddigi egyik legszebb és legcsodálatosabb emlékei között tartok számon. Remekül éreztük magunkat, mindenki anyukája, Tündi pedig tökéletesen gondoskodott róla, hogy ez így is maradjon. Az eredményhirdetésnél pedig kiderült, hogy a befektetett munka meghozta a gyümölcsét, a zsűri arany minősítésben részesített. Ez a nap kárpótolt az utóbbi hónapok fáradalmaiért és új erőt adott a folytatáshoz. Izgatottan várom már az őszi szezont és merem remélni, hogy hasonló sikerekben és élményekben lehet részem a jövőben is.

fitnesz_modell_szabo_niki

 

Amikor két fitnesz modell beszélget… Az ő életük nem a fogadalmakról szól!

$
0
0

Az új év kezdete sokaknak a fogadalmak gyártásával kezdődik, amelyek betartása csak keveseknek szól hosszú távra. Mi nők hajlamosak vagyunk a „holnaptól fogyókúrázom”, és/vagy „holnaptól minden nap edzeni fogok” kijelentésekre és nagyon sokszor azt is elhatározzuk, hogy “fitnesz modell leszek”. Azonban azt kell mondjam, ha nem vagy elég elkötelezett a vágyad mellett, akkor bizony előfordulhat, hogy sosem éred el. Nem kell ahhoz megvárni az éppen aktuális év kezdetet, hogy belevágj, kezdd el ma!

Fitnesz modell

Éppen, ezekről a gondolatokról beszélgettem a Palatinus Team-ből Adri csapattársammal, amikor kiderült, hogy egyikünk sem az az „újévi fogadalmas típus”. Vajon Adri hogyan csinálja? Bűnbeesés, életmódváltás, tippek, tanácsok úgy fitnesz modellesen!

Adri, ha jól tudom, Te közgazdász vagy, és egy multinacionális vállalatnál dolgozol európai stratégai beszerzőként. Mégis mikor és hogyan kerültél kapcsolatba a fitnesszel?
Pár éve edzek rendszeresen, azelőtt nem sportoltam, legfeljebb aerobic órákat látogattam néha. A fitnesz témájú cikkek, könyvek mindig is érdekeltek, csodáltam a magazinokban látott lányok alakját. A súlyzós edzésbe már az első alkalommal beleszerettem, azóta elvégeztem egy edzői tanfolyamot is. Pörgős munkám van, nagyon szeretem, de a nap végén alig várom, hogy mehessek a terembe. Az edzés teljesen kikapcsol, feltölt.

Mi sarkallt téged a versenyzésre? Úgy értem, sokan szeretnek terembe járni és edzeni, de mégsem lesz belőlük versenyző.
Sportrendezvényeken, edzőtermekben, az edzői tanfolyamon többször mondták, hogy érdemes lenne megpróbálkoznom a versenyzéssel, de csak tavaly mertem belevágni. Sokat jelentett, hogy a felkészítő edzőm, Palatinus Tünde bízott bennem. A versenyzéshez kell jó adag „megszállottság”, elkötelezettség, mert a felkészülés lemondásokkal jár. Ilyenkor kevesebb idő jut a barátokra, a családra. Az eredmények azonban kárpótolnak, mindig motivál, hogy többet hozzak ki magamból, mint az előző időszakban. Szerencsésnek érzem magam, mert egy összetartó, jó hangulatú csapatban versenyezhetek!

A munkád olykor sok utazással jár, hogyan tudod beilleszteni az edzéseket a mindennapjaidba? Hetente hányszor edzel?
Heti öt súlyzós edzésem van. A versenyidőszak közeledtével kardió edzéseket is beillesztek, a forma alakulásának függvényében. A munkám miatt az esti órákban tudok eljutni a terembe. Az edzéseket az utazások alatt sem hagyom ki, mindig előre ellenőrzöm, hogy az adott hotelben illetve a közelében hol van fitneszterem. Még nyaraláskor is eljártam edzeni szinte minden nap.

Az edzések mellett ennél a sportnál kiemelt fontosságú az étkezés, a megfelelő időben, a megfelelő tápanyag bevitele. Neked kellett változtatnod az étkezési szokásaidon?
Igen, teljesen átalakítottam az étkezési szokásaimat. Azelőtt szinte csak gyorsételeken éltem, esténként pizza, csoki… Szerencsére soha nem voltam túlsúlyos, de látványos eredményeket csak a megfelelő táplálkozással lehet elérni. Nagyon odafigyelek az étkezésre, az ételeimet mindig magam készítem. Rendszeresen használok táplálékkiegészítőket: multivitamint, fehérjeporokat, BCAA-t. Korábban nagyon rendszertelenül étkeztem, de ez is megváltozott. Minden megoldható, csak szokás kérdése.

Fitnesz modell életmód

Azt mondják, hogy a versenyzés sok lemondással jár, és ebben a sportban különösen kemény a diéta. Ráadásul te édesszájú vagy, ha jól tudom. Sosem csábulsz el? Milyen praktikát ajánlanál azoknak a hölgyeknek, akik szintén szeretik az édességeket, de az alakjukra is szeretnének vigyázni?
Valóban sok lemondással, időráfordítással jár, de aki igazán szereti ezt a sportot és elszánt, ezt másként éli meg. Nekem sikerélmény, ha nap mint nap látom a munkám eredményét. Azelőtt nagyon édesszájú voltam, de megszerettem az egészségesebb ételeket és ma már nem hiányzik annyira a süti, a csoki. A családom is elfogadta az életmódomat, a közös ebédek előtt mindig egyeztetnek velem, hogy éppen mit ehetek. A mostani étrendem mellett sokkal energikusabbnak érzem magam. Aki vigyázni akar az alakjára, de nem szeretne lemondani az édességekről, készítse el azokat „diétásabban”, liszt- és cukormentesen. Rengeteg jó receptet találhatunk az interneten, de akár készen is vásárolhatunk ilyen desszerteket. Megfelelő mozgás és étrend mellett néha belefér egy kis bűnözés is.

Idén ha jól tudom, az őszi versenyekre szeretnél koncentrálni, és a tavaszi szezont most kihagyod. Ez azt jelenti, hogy félreteszed az edzéseket egy időre, és jöhetnek a finomságok is? Miben másabb ez a hosszabb periódust felölelő felkészülési idő?
Nem, semmiképpen! A versenydiétán kívül is egy formáló étrendet követünk, ami főként sovány húsokra, rizsre, zöldségekre épül. Ilyenkor kicsit szabadabban fogyaszthatunk gyümölcsöket, tejtermékeket – az édességektől, nassolástól viszont továbbra is tartózkodunk. Az edzéseket ugyanúgy folytatjuk. A hosszabb felkészülési idő célja, hogy a következő időszakban még jobb formában állhassunk majd a színpadra.

Az életmódodnak köszönhetően nemcsak kicsattanóan egészséges vagy, hanem rendkívül csinos is. Mit tanácsolnál azoknak a nőknek, akik most kezdenek bele az életmód változtatásba?
A különböző, éppen divatos fogyókúrák helyett életmód-változtatásban gondolkodj, ha egészségesebb, formásabb külsőt szeretnél. Sokan a koplalást választják a megfelelő étkezés és edzés helyett, ez azonban nem tesz jót az alakunknak. A túl kevés táplálék miatt lelassul az anyagcseréd, éhesnek, fáradtnak és ingerültnek érzed magadat, egy kiadós étkezés után pedig a szervezeted azonnal raktározni kezd, kialakul a jojó-effektus. Ehelyett alakíts ki egy egészségesebb étrendet: kerüld a cukrokat és a fehér lisztet, fogyassz teljes kiőrlésű pékárut, rizst, zabpelyhet. A húsokat (csirke, hal, pulyka…) grillezve, minél kevesebb zsiradékkal készítsd, fogyassz több zöldséget. Az esti órákban inkább csak hússal/hallal készített salátát egyél, öntet nélkül. Találj olyan mozgásformát, amit kedvelsz és a szabadidődbe is belefér, végezd rendszeresen. Haladj fokozatosan, ne egyik napról a másikra akard gyökeresen megváltoztatni a szokásaidat. A nők gyakran félnek az edzőtermi edzésektől, mert nem akarnak „túl izmosak” lenni. Ez teljesen alaptalan. Fitneszmodellként tudjuk, nagyon sok munka van abban, hogy csak egy picivel több izmot magunkra pakoljunk. Én azt tudom javasolni, hogy edzőteremben formáld az alakodat, ha teheted, edző segítségével.

Megéri, a változás látványos lesz!

fitnesz_modell_eletmod_dieta

Jojó-effektus, a nagy visszatérő a diétádban! Köszönj el tőle végleg!

$
0
0

A diéta egyfajta módja az átalakulásodnak, amely során ugyanúgy fejlődsz és nem csak testileg, de szellemileg is! Elhatároztad, hogy lefogysz és ezért mindent képes is vagy megtenni? Akkor most, még az utad elején kérdezd meg önmagadtól, hogy ki vagy Te?! A harcban, amíg a kilók ellen és az addigi önmagaddal szemben küzdesz, meg fog változtatni. Sok lemondás lesz, sok új dolog, amit át kell majd élned és hozzá kell szoknod. Tapasztalatokat fogsz szerezni, és fitnesz_modell_leszel_csomagfejlődésed a legvégén nemcsak az alakodon lesz majd észrevehető.

Jojó-effektus

Niki már egyszer megtette ezt a utat, hiszen ő úgy került a Peak Girl átalakító programba, hogy újra nekivág a nagy fejlődésnek. Lehet, hogy Te is átélted már, egyszer sikerült elérned az alakot, amit megálmodtál magadnak, viszont az életkörülmények miatt mégis visszatértél a korábbi állapotodhoz? Nem vagy egyedül ezzel, sokan elbuknak egy sikerélmény után, de innen ugyanúgy felállhatsz. Még erősebben és elszántabban küzdhetsz azért, ami lenni szeretnél. Viszont már tudod, mire vagy képes, ezért a következő alkalommal már csak erősebb leszel!

A Peak Girl 2015 átalakító program keretein belül itt az újabb lehetőséged, hogy visszaszerezd, vagy akár végre elérd az álomalakot! Csatlakozz hozzánk, kérd el ingyenesen az edzéstervet, étrendet és minden szakmai információt, amivel könnyűszerrel azzá válhatsz, akivé szeretnél!

Peak_alakformalo_csapatNiki egyébként nagyon sokat sportol, 30 éves, fiatal! Mindez csakis kedvez annak, hogy könnyedén meg tudja őrizni formáját, viszont sok esetben a nehezítő tényezők mégis erősebbek. Ülőmunkát végez, amihez hozzájárul IP és PCOS betegsége is, így különösen nagy odafigyelést igényel az étrendje. Niki tökéletesen tisztában van az egészséges életmód és a tudatos táplálkozás alapjaival, viszont ennek ellenére is visszacsúsztak rá a plusz kilók. Ő a tipikus esete a jojó-effektusnak!

Jojó-effektus leküzdése

Ennek ellenére most erősebbnek érzi magát, mint korábban és úgy döntött, hogy újra, most már véglegesen elbúcsúzik a plusz kilóktól Vajon Niki az átalakító program végén mit fog mondani magáról, ha megkérdezzük, hogy “ki vagy Te”? Fitnesz modell?

niki_fogyas_peak_girl_atalakulas

“Amikor anonim módon segítek embereknek a diéta, sport vagy az élet egyéb területén mindig jó érzéssel tölt el. Amikor azt hallom, hogy mégis “ki vagy Te”, mert nem mindig fedem fel magam, hirtelen mit is válaszolhatnék Egy jótékony futó, egy őrült bootcampes, egy kettlebellt imádó, egy TRX bűvölő, egy NIA-t szerető, egy folyamatosan lázadó vagy csak egyszerűen egy mindig mosolygó, kedves lány a szomszédból. Összetett és megosztó személyiség, akit az élet minden napja tovább csiszol. Egyre kiforrottabb, szeretem. Szeretem, hogy a sport megtanított küzdeni, és kitartásra nevelt. Olyan értékek birtokába kerültem, amely sok embernek nincs meg, és soha nem is lesz. Ők szegények, nagyon szegények. Szeretem a testem, az izmos vádlim, a barna szemeim, a bicepszem, amikor swing közben szépen feszül. Szeretem, hogy a fenekemet nem a nadrág tartja össze. Szeretem a fitt, egészséges életem, s örökké hálás leszek saját magamnak azért, hogy fenekestül felforgattam anno az egész életem!” – Balla Niki

Ha megkérdezném ki vagy Te, hogy mutatnád be magad?

niki_futoverseny_lanyoknak_atalakulas

all_you_can_move

A programban résztvevő lányok sportolási lehetőségét az All You Can Move Sportpass biztosítja, mellyel több mint 400 különböző sportlétesítményt látogathatnak.

Tudod, mi a különbség a fitnesz versenykategóriák között?

$
0
0
Tudod, mi a különbség a fitnesz versenykategóriák között?

Pár hét, és beindul a tavaszi fitnesz versenyszezon, a közösségi portálokat elárasszák a csokibarna bőrű, feszes izomzatú, kockás hasú, flitteres bikinis lányok mosolygó képei. Tudod mi a különbség a versenykategóriák között, melyik kategóriában mit pontoznak a bírók a versenyzőkön?

Fitnesz versenykategóriák

Ha nincs alapos rálátásod a fitnesz versenyszabályokra, akkor néha kapkodhatod a fejed, hogy melyik kategória mit takarhat, az egyik lány izmosabb, a másik kevésbé, mit pontoznak a bírók.

Először a kategóriákat kell tisztán látnod!

Fitnesz versenykategóriák különbségek

Fitness Modell kategória

Hivatalos megnevezése tavaly óta a Bikini Fitness, de még mindenki a régi elnevezést használja, illetve a különböző szövetségeknél más elnevezés is előfordul (pl. Fitness Shape kategória) egy fordulóból áll, a lányok a 4 alapállást mutatják be, ami testsúly áthelyezéses pózolással történik – terpeszállásban állnak a lányok, nem zárt állásban. A lányoknak ebben a kategóriában feszes és formás izomzattal kell rendelkezniük, nem lehetnek túlzottan szálkásak, vagyis nem lehetnek az izmok élesen kirajzoltak, erezettek. Esztétikus, nőies testalkattal kell rendelkezniük, és a nőies kisugárzást, szépséget, a színpadi mozgást is fokozottan figyelembe veszik a bírók a helyezések megítélésében.

A modell lányok képeit láthatod a legtöbbet az újságokban, vagy a neten, mert csinosak, izmosak, mégis még a nőies határokon belül maradnak, még az átlagember megítélése szerint is.

Bodyfitness kategória

Régen a fitness forma megnevezéssel bírt, ez is szintén egy fordulós verseny, a versenyzők a 4 alapállást zárt állásban mutatják be, már jelentősebb izomtömeggel, és zsírtalanabb, szálkásabb fizikummal kell rendelkeznie a jól felkészült versenyzőknek, mint a modell kategória sportolói. Az értékelésben továbbra is számít a nőies megjelenés, de az izom érettsége és kidolgozottsága, lepucoltsága hangsúlyosabb helyen szerepel az értékelésben.

Ha az izmosabb sportolónők alakjai tetszenek, akkor ebben a kategóriában találhatsz magadnak példaképet, de a legtöbb embernek ezek a lányok már túlságosan izmosak.

Női testépítés

Ebben a kategóriában kell a versenyzőknek a legnagyobb izomtömeggel, és a legszárazabb, legzsírtalanabb testösszetétellel rendelkezniük, persze még mindig a nőiesség határain belül, bár ennek megítélése mindig vita tárgyát képezi. Ebben a kategóriában a verseny 3 fordulós. Az első két fordulóban a 4 zárt alapállás mellett 5 kötelező póz is van, amiben a versenyzők megfeszítik az izmaikat, a harmadik forduló pedig egy 1 perces zenés szabadon választott gyakorlat, amiben a versenyzők az általuk hozott zenére a kötelező pózokon kívül olyan pózokat mutatnak be, amelyekben a megfeszített izomzat kidolgozottsága jól látszik. A testépítésben a legnagyobb hangsúly az izom kidolgozottságán és zsírtalanságán van, az előző két kategóriával szemben.

A testépítő nők alakjának tekintetében a legtöbben nem tetszésüket fejezik ki, esetleg megbotránkoznak rajta, férfiasnak tartják.

Fitness kategória

A negyedik versenyzői kategória két fordulóból áll. Az első forduló a bikinis forduló, ennek követelményei a Bodyfitness kategória követelményeivel megegyezik, a második forduló pedig a másfél perces zenés szabadon választott gyakorlat, ahol a versenyzők az általuk hozott zenére akrobatikus, táncos, erő-, és lazasági elemeket mutatnak be show elemekkel fűszerezve. Ezek a gyakorlatok kiemelkedően nehéz koreográfiával és technikai végrehajtással rendelkeznek a női testépítő gyakorlatokhoz képest. A bírók a bikinis forduló mellett a szabadon választott gyakorlatot a tornához hasonló rendszer szerint pontozzák, de a végeredmény a két forduló összesített eredményéből áll össze.

A kategóriák értékelése

A hivatalos versenyszabályzat szerint minden női versenykategória értékelésében – ugyanúgy, mint a férfi kategóriák esetében –, elsőként a genetikai adottságokat veszik figyelembe, ezeken belül is a csontozati adottságokat. Ezek közül a test hosszanti arányainak hibái a legsúlyosabb hiba (rövid felsőtest-hosszú láb, rövid láb-hosszú felsőtest, hosszú törzs – rövid végtagok, rövid törzs – hosszú végtagok), súlyos hibának minősül az alkati hibák (szűk váll-szűk medencecsont, szűk váll – széles medence, széles derék). Elméletileg csak ezek után kerülhet sor az izomzat értékelésére.  A legsúlyosabb izomarányossági hibáknak a széles hátizom fejletlensége, a mellkas lapossága, a hátizomhoz képest izomtalan váll, és a felsőtesthez képest gyenge combok számítanak. Kevésbé súlyos izomarányossági hibának a felkarhoz képest gyenge alkar, a combfeszítőhöz képest gyenge combhajlító és farizom (oldalról), a combizmokhoz képest gyenge vádli számít, míg a kisebb izomzati hibának a rövid tapadású izomzat (rövid bicepsz, magasan tapadó vádli, elcsúszott egyenes hasizmok stb.) számít.

Ezek Neked így nem sokat mondanak?

Nos, a kritikus szakmai szem ezeket legtöbbször elsőre látja, habár a pontozás azért is nehéz, mert nem kapnak a versenyzők levonást a hibákért, ahogy az előnyökért, vagy az ideális testalkatért sem plusz pontokat. A versenyzőket helyre sorolják, és sok esetben a bírók sem értenek egyet egy-egy versenyző helyezésével.

Miért kell a versenyzőknek csokibarnának lenniük?

A barna szín egészségesebb kinézetet kölcsönöz, az izmok kidolgozottságát előnyösebben kihangsúlyozza, mint a hófehér, vagy a világosbarna szín. Mivel a versenyszabályzatban is szerepel, a versenyzők is tisztában vannak, hogy mindenki barna bőrrel áll majd színpadra, ezért elég nevetségesnek tűnik, amikor valaki a többiekhez képest világos bőrszínnel áll a többiek között. Persze az arcnak nem túl előnyös a sötét alapszín, de a barna testhez a megszokott arcbőr színe meg nevetségesen mutat. Nehéz megtalálni az ideális arányt, ami mind a test, mind az arc szempontjából előnyös szín. A barnító felvitele elég nehézkes feladat, sokszor előfordul, hogy elkenődik, megfolyik a melegben, és ez sajnos nem túl esztétikus látvány, bár elkerülni nagyon nehéz.

Azonban minden kategóriára igaz, hogy a rendszeres sportolást egy igen nehéz versenyfelkészülési időszak követ, természetesen kemény diétával párosítva, ami a táplálék kiegészítők nyújtotta segítség nélkül megvalósíthatatlan lenne.

Neked melyik versenykategória versenyzői tetszenek a legjobban?

Évi Peak girl felkészülése a dokumentált átalakítás végére sikertelen. De miért?

$
0
0
Évi Peak girl felkészülése a dokumentált átalakítás végére sikertelen. De miért?

Évi Peak girl fitnesz modell felkészülési sikertelen. Imádjuk ezt a lányt, de őt már nem tudjuk október 7-én a Fitbalancon színpadra állítani. Nem, nem az Évi kislánya van a képen, hanem az enyém. Melyek a sikertelenség okai?

 

 

 

Edzésterv nagy túlsúllyal

Évi-t azért válogattuk be a Peak girl fitnesz modell programjába, mert a szépsége és a pozitív kisugárzása megvolt ahhoz, hogy közösen tudjunk dolgozni vele hosszú távon.

Évi Peak girl – kezdősúly, nulladik nap: 66,5 kg

Évi Peak girl – huszadik nap 63,7 kg:

Évi Peak girl hatvanadik nap – 62,8 kg, a felkészítés vége

Edzésterv nagy túlsúllyal nőknek

Évi kitartóan végezte az előírt diétát és a nagyon kemény edzéseket. Nézzük, miért nem váltak be Évihez fűzött reményeink!

A fitnesz modell átalakítás programjába a közzétett jelentkezési követelmény rendszer ellenére, sok olyan lány jelentkezett, aki rendezetlen életkörülményekkel, vagy a nem megfelelő edzettségi szinttel rendelkezett.

Kiemeltem a jelentkezők számára, milyen feltételekkel tudnak majd sikeresen teljesíteni a professzionális sport világában. Világossá vált, hogy a legtöbben nincsenek azzal tisztában, hogy az élsport, azaz egy fitnesz modell versenyre való felkészülés mekkora fizikai és szellemi megpróbáltatást jelent.

Oda kell tenned magad ha eredményeket akarsz  – napi 2-3 órás edzéseket kell végrehajtanod, heti 6 alkalommal! Ha ezt nem tudod végigcsinálni, akkor NE kezdj bele egy versenyre felkészítő programba.

Évi Peak girl esetében ez a probléma. Nem tud olyan keményen edzeni, mint ami ahhoz szükséges, hogy a teljes felkészülése eredményes legyen. Őt fel kell készítenünk, a fitnesz modell versenyfelkészülésre, ami azt jelenti, hogy sok erőnléti és állóképességi edzéseket kell végeznie, egy lassított, magas fehérjetartalmú diétával. Ez viszont jóval hosszabb időt vesz igénybe.

Eddz keményen és legyen Neked is fitnesz modell alakod!

Ezért, ha Te nem edzettél eddig legalább heti 5 alkalommal, nagyon intenzíven, hosszú kardióedzésekkel, vagy futóprogramokkal, akkor MÉG NE kezdj bele egy fitness model versenyfelkészítő programba.

Mikor válaszd a fitness model versenyfelkészítő diétát? IDE KATTINTVA megtudhatod!

Először juttasd el a tested abba a kondícióba, amellyel ilyen szigorú edzésprogramot végre tudsz hajtani.

Angi Peak girl, Slim3 Zsani Peak girl, és Hajni Peak girl esetében ez a kondíció megvan.

“Elmondhatom hogy volt részem mind a 3 ízű Anabolic Protein Fusion fehérjeport megkóstolni! Mivel én édes szájú vagyok és ezt a fehérje porom által tudom élvezni, szerintem az epres a legjobb, sorrendben a csokis és vaníliás! Imádom!” – Évi

 

Fedezd fel az új énedet! Mi a sikeres diéta kulcsa?

$
0
0
Fedezd fel az új énedet! Mi a sikeres diéta kulcsa?

A nőket állandóan foglalkoztató téma az alakformálás, fogyás. Először is tegyük tisztába mit is jelent a diéta és az életmódváltás. Semmiképp nem fogyókúra illetve nem villámdiéta. Döntés egy jobb, egészségesebb életminőség és életforma mellett… a Te döntésed.

Minden fejben dől el! Mielőtt nekivágsz, érdemes tisztáznod a következőket. Képes vagy-e a kitűzött céljaid elérése érdekében kilépni a komfortzónádból?

Regős Lili étrend

Mi az amit elvársz önmagadtól?

Bele mersz-e vágni, hogy megismerd a benned rejlő erőt, vagy ismét a kifogásaid mögé bújsz? Minden nap egy új kezdet és esély arra, hogy változtass. Csak rajtad múlik élsz-e a lehetőséggel.

Kezdjük az elején,szedjük pontokba a diétád alapjait.

1. A nap legfontosabb étkezése a reggeli, ha kihagyod halálra van ítélve a diétád. Felejtsd el az éhezést, koplalást és a hirtelen gyors fogyást ígérő csodaszereket. Sokszor kis adagokat fogyassz, napi ötször, amely 3 fő és 2 kiegészítő étkezésből álljon. Célszerű 3 óránként enned, így kevésbé éhezel meg két étkezés között valamint az anyagcseréd is jobban fog pörögni, hiszen folyamatos tápanyag ellátást biztosítasz szervezeted számára. Testednek “üzemanyagra” ,nem pedig üres kalóriákra van szüksége. Ugye sokszor hallottad már, hogy az vagy amit megeszel?! Ha silány minőségű ételekkel mérgezed magad, ne is várd, hogy a tükör mást mutasson.

2. Folyadék, folyadék, folyadék! A víznek óriási szerepe van a diétában (is). Naponta minimum 3-4 liter ajánlott. Segít a salak és a méreganyagok szervezetből való eltávolításában, hidratál és szebbé teszi bőrödet.

3. Tudnod kell, hogy a fogyás 70-80%-ban az étrendeden múlik, azonban a siker kulcsát a diéta+mozgás biztosítja. Találd meg a számodra megfelelő mozgásformát amit legalább heti 3-4 alkalommal bele tudsz iktatni a hétköznapjaidba.

Fontos, hogy olyan mozgás mellett dönts amiben feltöltődsz és örömödet leled. A sport számtalan jótékony hatását rövid időn belül érezni fogod. Növeli az állóképességet, javítja a közérzetet, fokozza a vérkeringést, gyorsítja az anyagcserét, segít levezetni a stressz okozta feszültséget.

 

Regős Lili étrendje nőknek

4. Türelem, kitartás, akaraterő, azaz ne egy nap alatt akard megváltani a világot. Fokozatosan kell kiiktatnod a régi berögződött szokásaidat. Ne feledd, minden nap egy csata vár Rád, amiben a “régi önmagad”legyőzése a cél.

Lesznek olyan pillanatok, periódusok, amikor azt mondod “feladom, nem bírom tovább, minek kell ezt nekem csinálni, csak sanyargatom magam”- addig a pontig, amíg a tested szépen, lassan elkezd átalakulni, feszesebbé, formásabbá válni. Az idő előrehaladtával pedig már környezeted számára is szembetűnő lesz a változás. Innen már nincs megállás A visszajelzések fogják jelenteni a legnagyobb motivációt az utadon. Minden egyes nappal közelebb kerülsz a céljaidhoz.

Segítségként az új életmódhoz egy kis receptötlet tőlem, Lilitől: 

Finom házi kenyér, amit akár diétában is elkészíthetsz! Érdekel?

Ízlés szerint készülhet zab-, teljes kiőrlésű tönköly búza- vagy rozslisztből is.
Személy szerint nekem a teljes kiőrlésű tönköly búza lisztből készült változat ízlett a legjobban.

Ez az egyik kedvenc kenyérreceptem,  gyors, egyáltalán nem macerás. Élesztő liszt, ez minden, amire szükséged lesz az elkészítéséhez! Nincs is finomabb, mint a saját készítésű, friss kenyér. Az sem mellékes, hogy semmilyen adalékanyagot, cukrot, tartósítószert nem tartalmaz.

Hozzávalók:

40 dkg liszt, 2,5 dkg élesztő, 1,5 teáskanál só, 300 ml víz.

Elkészítés:

A vizet egy tálban az élesztővel keverd el. Tedd egy tálba a liszted, majd add hozzá a sót és a vízzel elkevert élesztőt. Keverd össze egy fakanállal majd takard le egy konyharuhával, vagy zacskóval. Hagyd állni reggelig.
Reggel vedd le róla a zacskót és tedd ki egy lisztezett deszkára. Hintsd meg a tészta tetejét is liszttel.
Hajtsd félbe oldalról, majd ismételd meg fentről is. Formáld kenyér formára a széleit és ismét hintsd meg liszttel.

Míg pihen a kenyér addig melegítsd elő a sütőt 200 fokra. Vegyél elő egy hőálló tálat, aminek van teteje (pl : jénai tál ). Vágj bele méretre sütőpapírt, mehet bele a kenyér és fedd be a tál tetejével. Süsd 40 percig.. 40 perc elteltével vedd le a fedőt és told vissza a sütőbe kb. 10 -15 percre. Ha megsült tedd ki sütőrácsra és hagyd kihűlni.

A legvégén egy ecset segítségével vízzel vékonyan kend meg.
Jó étvágyat hozzá!

Ahogy már említettem a reggeli nagyon fontos! Az én reggelim nagyjából így néz ki:

Tojásfehérje rántotta( 5 tojásfehérje+pulykamell sonka+bébispenót) Zabpehely(olajos magvak+30g kókuszos Peak Whey Fusion fehérjepor)

Ehhez hasonló tippekkel és tanácsokkal foglak ellátni, hogy Neked minél egyszerűbb dolgod legyen!

Kattints a képre, ha tovább olvasnál a témában!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Angi Peak girl, a tökéletes alany! Ha fitnesz modell lesz, munka és férj mellett, akkor Te is képes vagy rá!

$
0
0
Angi Peak girl, a tökéletes alany! Ha fitnesz modell lesz, munka és férj mellett, akkor Te is képes vagy rá!

Szándékosan nagy méretben hagytam Angi Peak girl képeit. A képei mindent elmondanak, pedig még csak 40 napnál tartunk a diétájában!

 

 

 

Fitnesz modell edzésterv

Peak girl Angi lehetőséget kapott Tőlünk, és él is vele! Pontosan betartja az étrendet, az edzéstervet, és a táplálék kiegészítőkért rendszeresen nyüstöl.

Ezt pontosan így kell csinálnod Neked is. Kövesd a konkrét étrendet, edzéstervet, és használd a táplálék kiegészítőket, és az eredmény annyira látványos lesz, mint Angi esetében.

Ha még nem kérted volna el Angi edzéstervét+étrendjét+táplálék kiegészítő tervét, még megteheted ide kattintva:

Angi Peak girl 2012.július 8. mínusz második nap, 59 kg:

“Angi: Sziasztok!  Ismét eltűntem egy picit, mostanában elég sűrű programjaim voltak, esküvő, buli hegyek stb. Viszont a diéta és az edzések már egyáltalán nem okoznak gondot, hozzátartoznak a mindennapjaimhoz, azt hiszem ha most abba kellene hagynom bármelyiket is, tuti hiányozna

Angi Peak girl 20-ik nap, július 28 – súly: 57 kg

Sikerült kialakítanom egy jó kis rendszert az életemben, amiben mindennek meg van a helye és az ideje. Igazából a munkámból kifolyólag ez nem okozott nehézséget, főkönyvelőként szintén hasonló rendszert folytatok. Nagyjából megszabtam magamnak mindent, hogy mikor kelek,mit- mikor eszek, iszok, mikor edzek és mikor alszok. Már nagyon jól belejöttem ebbe az egészbe és tényleg nagyon élvezem.

Angi Peak girl 2012.augusztus 18. 40-ik nap, 54,9 kg:

Azért még így is néha előfordul, hogy vannak picit gyengébb napjaim, de ezt is már belekalkuláltam, túl szoktam élni, ráadásul ott van nekem a fincsi BCAA-m, ami rengeteget segít ilyenkor és másnap minden rendben van.

Már nagyon várom a versenyt, ami most már tényleg hamar itt lesz. Szeretnék újra a színpadon állni és remélem addigra már picit gyakorlottabb leszek, mint legutóbb.

Fitnesz modell edzésterv nőknek

Rájöttem, hogy a legfinomabb a fehérjém elkészítése, úgy hogy megosztom veletek is.:

Általában reggelire szoktam PEAK palacsintát készíteni: ami úgy néz ki, hogy 2 tojásfehérjét felverek ahhoz adok egy pici édesítőt és fahéjat, aztán készítek egy adag fehérje turmixot természetesen vízzel, kb. 2 dl-vel ill. öntök hozzá még egy nagyon kevés buborékos ásványvizet és azt hozzá keverem a tojásfehérjéhez, ezt E-Z Coat olajspay-vel kisütöm, a tetejére még egy pici fahéj mehet és már kész is a finom és kiadós reggeli. Nyámíííííí! Ezt kávéval szoktam zárni és már indulhat is a nap.

A másik, mivel én imádom a jégkrémet, egyszerűen csak készítek egy nagy adag fehérjeturmixot és berakom a fagyasztóba, addig amíg hókristály jellegű nem lesz, vagy akár formába is lehet önteni és pálcikát rakni bele, úgy tényleg olyan mint egy jégkrém.

Kóstoljátok meg, szerintem nagyon fini így a fehérjeturmix, nekem epres Whey Fusion-porom van és imádom! Na akkor szép napot mindenkinek és jó edzést én is hamarosan indulok! ”

 

Füzi Kriszti fitnesz modellt fotózás közben faggattuk ki, hogyan készül a tavaszi versenyszezonjára!

$
0
0
Füzi Kriszti fitnesz modellt fotózás közben faggattuk ki, hogyan készül a tavaszi versenyszezonjára!

Füzi Kriszti már most nagyszerű formában van, pedig még 5 hét hátra az első versenyéig! A színpadon a modellek életük legjobb formáját kell, hogy hozzák, amire az évekig tartó folyamatos munka mellett az utolsó hetek felkészülése a legmegterhelőbb.

Fitnesz modell fotózás

Krisztit fotózás közben faggattuk ki, mikét tér el ez az időszak az év többi napjától, milyen megszorításokra van szükség. Nézd meg a videót!

Fitnesz modell étrend

Ahogyan a szépséges modell is mondta, neked nem kell ilyen végletekig elmenned a diétádban. Étkezz egészségesen és élvezetesen egyszerre, rengeteg diétás finomság közül tudsz már válogatni! A képre kattintva megnézheted őket.

Nyerni fog Füzi Kriszti a Frey Classic fitnesz versenyen?

$
0
0
Nyerni fog Füzi Kriszti a Frey Classic fitnesz versenyen?

A fitnesz modell lányok alakját sok nő megirigyli. Igaz, van akinek nem tetszik az a forma, amilyenben a fitnesz modell versenyzők a színpadon állnak, de ez is csak a hozzá nem értést mutatja. A színpadi, szálkás test csak egy napra szól, a színpadon kívül, a hétköznapokban a fitneszes lányok gyönyörűek.

19 nap és elérkezik a Frey Classic nevű fitnesz verseny, Németországban, Koblenzben, amelyet azért is szeretnek a magyar versenyzők, mert pénzdíjas és magas színvonalú.

Füzi Krisztinával olyan szerencsém van, mint anno Varga Timi fitnesz modellel volt – még egy olyan lány, aki akar valamit, aki akaraterővel rendelkezik, aki betartja amit ígér, miközben mindvégig kedves maradt.

A 2 lány között az a különbség, hogy Kriszti fitnesz gyakorlattal is készül a versenyeire, amely külön nehezíti a dolgát. Hidd el ennyit edzeni, serkentő hatóanyagok nélkül nem könnyű!

Hogyan kezdődött ez az egész Krisztivel?

2014 év elején kértem meg Krisztit, hogy dolgozzunk velünk és sok időbe telt míg elnyertem a bizalmát, mert neki a Peak volt az első szponzora, azaz ő sem volt abban biztos, hogy meg tud-e felelni egy sok fős cég elvárásainak. Krisztinek speciális családi története van, amely kiemeli őt a versenyzők közül. Ezért is ragaszkodtam hozzá. Ha ezt végig csinálta, akkor neki a versenyzéssel járó diéta és vég nélküli edzés sétagalopp.

Mivel Kriszti 2013 óta szinte minden versenyt megnyert. Valójában a jelenlegi Frey Classic után azon kell majd elgondolkodnia a helyezés függvényében, hogy melyik úton folytassa az életét tovább. Várják vajon a nemzetközi babérok?

Füzi Krisztina

7 arany, egy ezüst, és egy világbajnoki bronzérem Kriszti tavalyi tarifagyűjteménye. Ezért most hatalmas eséllyel indul ez a lány, a németországi versenyen, április 18-án!

Miért érdekelne Téged Kirszti? Azért mert érted dolgozunk vele!

Már több Google Hangoutot is készítettünk Krisztivel, hogy ezzel is Neked segítsünk. A youtube-on is folyamatosan dolgozik, a saját maga által is alkalmazott edzőgyakorlatok bemutatásával.

Kriszti edzés videóit eléred a képére kattintva:

Mindannyian, minden tudásunkat megosztjuk Veled, hogy Neked se legyenek súlyproblémáid. Addig is a cukilánynak, Füzi Krisztinek lelkesen drukkoljunk együtt, mert hidd el, hogy az a nő, aki egy ilyen versenyen ekkora eséllyel indul, az már nagyon sok ismerettel rendelkezik táplálkozás és sporttémában.

Füzi Krisztina Frey Classic fitnesz verseny

Említettem, hogy Kriszti családja igazi balett-família? Kriszti testvére hivatásos balett táncos, és Kriszti is sokat balettozott.

Hajrá Kriszti, figyelünk!

 

 

A 2014-es Arnold Classic győztes szépség kitálal! Varga Timivel beszélgetünk a Hangoutban!

$
0
0
A 2014-es Arnold Classic győztes szépség kitálal! Varga Timivel beszélgetünk a Hangoutban!

A fitnesz modellek alakja irigylésre méltó, ugye? Azt gondolnád, hogy milyen szerencsések, hogy ilyen alakjuk van, de Te úgysem leszel ilyen, mert genetikailag alkalmatlan vagy rá. Ha ilyen és ehhez hasonló dolgokkal ámítod magad, akkor jó hírem van. Ez nem szerencse kérdése!

Fitnesz modell

Varga Timi 2014-ben megnyerte az Arnold Schwarzeneggerről elnevezett fitnesz versenyt, a világ legszebb sportoló nőit hagyva maga után. Ezek a lányok nagyon komolyan odafigyelnek az étrendjükre és az edzésükre. Természetesen nem lesz mindenki fitnesz modell és nem is ez a cél, de ha elkezdesz egy picit odafigyelni az étrendedre megtanulsz némi önuralmat gyakorolni magad felett és rendszeresen mozogsz, akkor a tested nagyon hamar reagálni fog a változásokra!

Fitnesz modell diéta

Tanulj a legjobbtól! Varga Timi elmeséli, ő hogyan csinálja és hogyan vészeli át a hullámvölgyeket.

Velünk tartasz? A beszélgetést az alábbi linkeken követheted:


watch?v=UsYwnKb_FIc

Mi az a Google Hangout?
1. Innen kell letöltened a gépedre a Google bővítményét:
learnmore/hangouts/?hl=hu
2. A Peak girl Google Plusban az IGEN vagy Talán gombra nyomj, hogy értesíthessünk emailben, mikor kezdünk:
peakgirlgoogle
3. Itt a képes segítség, hol kell rányomnod a Peak girl Google Plusban az IGEN gombra:
ty8ulb396ap9pi2/peakgirl_google_hangout_esemeny_igen.png

Ne maradj le róla, Timit személyesen faggatjuk ki április 16-án, 17 órától!

Egészségtelen a fitnesz modellek életmódja?

$
0
0
Egészségtelen a fitnesz modellek életmódja?

Fitnesz modellnek lenni szép és jó. A lányok szépek, csinosak, sportosak, fittek, irigylésre méltóak és folytathatnánk az egekig magasztaló jelzőket. Na és persze sikeresek, amiért mindent megtesznek, hisz fontos a kitűzött cél, hogy elérjék álmaikat, vágyaikat, legyen pénzük, egzisztenciájuk, világhírnevük, vagyis épp ezért mindent bevethetnek a sikerérdekében! Te is így gondolod, nem? A modellversenyző lányokat – és most szándékosan a „modell” szót hangsúlyoznám, bár a többi fitnesz kategória versenyzőit is ide sorolhatnám – sokszor éri az a vád, hogy amit csinálnak, az nem egészséges, a bőrük, a szervezetük megsínyli a kemény diétát, nem egészséges az a fogyás, amit egy versenydiéta alatt véghezvisznek. Na de hol az igazság?

Milyen fehérjeporokat fogyasztanak a fitnesz modell lányok?

“A fitnesz versenyzők egészségtelen diétát folytatnak. Túl sok fehérjét fogyasztanak, ráadásul a szervezetükre káros táplálékkiegészítőket is szednek.” Ilyen én hasonló feltételezések érik a versenyzőket szezonról-szezonra. Még mielőtt gondolkodás nélkül egyetértenél ezzel véleménnyel, javasolnám, hogy nézzük meg egy kicsit a másik oldalról is a dolgot.

Fitnesz modell

Milyen vádak érik az egyik legszubjektívebb sportág képviselőit, a fitnesz modelleket?

Évről-évre egyre több fitnesz modell vág bele a felkészülésbe, a versenyzőkhöz az internet, a világháló, a siker-, vagy kudarchajhász média névtelen vagy „neves” emberei társulnak. Egy-egy verseny után összecsapnak az indulatok érvek és ellenérvek a végső eredmény jogosságáról, igazságáról. Hiszed vagy sem, szubjektív pontozásos sportág lévén ez nem is meglepő, pláne ha a sportági szakszövetség részletes, ám de semmi konkrétumot, pontos maghatározást tartalmazó szabálykönyvét végigolvasod.

A modellek világa mű, a modellek műnők, a sok műkajába ölnek temérdek pénzt a celebség, a hírnév reményében. A külsőségek előtérbe kerülésével a szellemi érték, a gondolkodás, a tanulás és tanultság értéktelenné válik, ehhez az életvitelhez elég az üres fej, sok pénz. Na és persze a távolabbra látógondolkodók a táplálék kiegészítő cégek manipulációit, haszonleső profitorientált trilliárdosait látják mögötte, akik a szintén tejben-vajban fürdő versenyszervezőkkel, és felkészítő edzőkkel nyaralgatnak a Bahamákon! Jó dolog a féltés, amennyiben baráti érzések, szeretet társul hozzá, ha pontosan tudjuk,hogy mi történik, tudjuk a pontos hátterét. Azonban ha negatív érzések és érzelmek, rosszindulat, vagy szimplán egy „dekomráciavan-jogomvanvéleménytformálni”gondolatmenet társul hozzá, akkor sajnos el kell gondolkodni az indítékon.

Vajon melyik a kevésbé egészséges diéta? A csodaeredményeket ígérő sztárdiéta, amit Te vadászol le az internetről, vagy amivel a fitnesz modellek készülnek a nagy megmérettetésükre?

Nos, azt kell, hogy mondjam; 21 éves szakmai, 10 éves versenyzői, és 18 éves edzői múlttal, valamint egy felsőfokú szakdiplomával a kezemben az átlagembernél kicsit több rálátásom van a versenyfelkészülésre, a modellek mindennapi életére. Annál mindenképp több, tudományosan is alátámasztott ismeretanyaggal rendelkezem, mint akik a bulvársajtó sztárdiétáival próbálkoznak (eredményességükről, az egészségre gyakorolt hatásairól és tartósságukról most itt ne is essen szó), vagy a kereskedelmi tévécsatornák hírein csemegéznek naponta. 45 évesen érzem magam annyira felnőttnek, hogy felelősségteljesen elmondjam a sportág nehézségeit, küzdelmeit, mindennapi harcait is, nem csak a csillogásra, a tündöklő pompára hívjam fel a figyelmed.

Minden versenyzővel meg is teszem ezt a közös felkészülés kezdetén. Igyekszem azokat a tudományos ismereteket (anatómia,biokémia, élettan, edzéselmélet, táplálkozástan) átadni, amit mind elméletben,mind gyakorlatban megtanultam, megtapasztaltam. Minden ember más és más, meg kell ismernünk a saját szervezetünk működését, hiszen csak így érthetjük meg, mi zajlik bennünk épp, mi miért történik. (Arról inkább ne is beszéljünk, hogy ez a tudás, az emberi tudás mennyire fedi a valóságot, mi az, amit képesek vagyunk felfogni, mi az amit nem, és vajon mire lennénk képesek, ha az agyunknak csak a felét használnánk!).

Nézzük először a manapság egyik legfontosabb tényezőt, a pénzt, az edzői oldalról. Ha csak az anyagiak vonzatában nézzük mondjuk egy versenyszezonnyi (fél éves) felkészítő edzői díjazást, akkor se luxusnyaralásra, se elit életmódra nem fut belőle. Lelkiismeretes edzőként igyekszem sűrűn foglalkozni a versenyzőimmel, nem csak az edzésterv, étkezés terén, hanem inkább a lelki háttérrel, akár egy pszichológus, mert ez legalább annyira fontos, és problémás, mint a fizikai sík. Eközben nem ketyeg az óra, hogy mennyi időt töltök vigasztaló- bátorítószavakkal, és az éjjel sírva telefonáló versenyzőmnél (volt rá példa, hogy pont akkor tört el a mécses) se számolok fel éjszakai felárat. Vagyis a sportágklubvezetői, edzői, szakemberei leginkább a sportág iránti tisztelet és elkötelezettség szellemében élik mindennapjaikat – bár mint mindenhol, kivételek itt is vannak.

Sportolói oldalról nézve: A fitnesz modell versenyzés nem hasonlítható egy tehetségkutató versenyhez, ahol az országos hírnév mellé juttatásokat, ismertséget, szerződéseket kapnak a versenyzők. Egy versenyfelkészülés költségei inkább egy költséges hobbinak tudható be, a legrangosabb versenyekre a versenyzők fizetik a kiutazásukat, a szállásukat, a versenyruhát és mindent, ami a színpadi megjelenéshez kell. A felkészülés hosszú hónapjainak költségeiről pedig még nem is esett szó. A világbajnokságok, a neves nemzetközi versenyek nagyon ritkán pénzdíjasak, az eszmei értékük kizárólag a szakmai körökben magas, eszmei értékkel pedig sok mindent nem lehet megvásárolni az üzletekben.

Egy kis szakmai bevezető után elértünk a diéta kérdéséhez. Egészséges-e ez a fajta kemény diéta, amit a fitnesz modellek folytatnak?

Úgy gondolod, hogy tönkreteszi az ember szerveit és bőrét ez a drasztikus fogyás? A fitnesz modellek ideális versenydiétája 12 hetes, vagyis 3 hónapos. Ehhez általában 5-10 kilónyi fogyás szokott társulni, ami a versenyző testalkatától, testösszetételétől is függ. Ez legrosszabb esetben is heti 1 kilót jelent. Az egyik népszerű webportálon heti 2-3 kilót, havi 8-12 kilót ígérnek a hétköznapi fogyózók számára! Most komolyan, hol van ez a versenyzők 3 havi 5-10 kilójához?!

A versenydiéta alatt rengeteg zöldség, natúr és párolt saláták, roston készített sovány húsok szerepelnek, kevés szénhidráttal, és természetesen sok folyadékásványvíz formájában. Táplálkozástanilag ez vitaminokat, rostokat, minőségi fehérjét és szénhidrátot, valamint jó zsírsavakat jelent. Csupa egészséges és könnyen emészthető dolog, ami szervezet számára nélkülözhetetlen. Ha ezek közül a versenydiétás ételek közül választasz, az miben károsítja jobban a szervezetet, mint az, ha egy ízfokozóval, állományjavítóval, mesterséges aromákkal dúsított kalóriabombás zsírban és szénhidrátban tocsogó ebédet fogyasztasz el? Vagy a nagyi-féle traktálásos menüsor, aminek már az első fogása egész napra biztosítja a szervezeted energiaellátását!?! Gondolkodj el ezen egy kicsit!

Egy nem megfelelően felépített diéta bizony nagyon rossz hatással lehet a bőrödre!

A hosszú felkészülés után a versenyek végén a versenyzők igaz, hogy kiélik a gasztronómiai lehetőségeket – egy hét lazulás, amíg minden addig tiltott étel szerepelhet az étlapon -de ez csak rövid időre szól, hogy utána újra visszatérjenek az egészséges étkezéshez. A másik nagy ellenvetés a drasztikus fogyás és a bőr kérdése, pedig ez régen se volt másképp. Ez tényleg csak külsőség, arról nem is beszélve, hogy ez leginkább bőrtípus kérdése. Fiatal, tizenéveslányoknak volt/van megrepedezett bőrük, és nagy pocakú terhesség után is marad anyuka, akinek egyetlen csík sem mutatja a hasán a bőr méretének változásait.

Ha ennyire egészségesen étkeznek a fitnesz modellek, akkor miért van szükségük mégis táplálékkiegészítőkre?

Táplálékkiegészítők és azok létjogosultsága nehéz kérdés valóban. Ha táplálékkal be tudnád vinni azt, amire a szervezetned szüksége van az optimális működéshez – nos, ez már évek óta nem állja meg a helyét. A kereskedelmi túlkínálat miatt minden felgyorsult, az élelmiszeripar is, aminek az élelmiszerek tápanyag-, vitamin-, és ásványi anyag tartalma látta kárát. Táplálékkiegészítő cégektől függetlenül bizonyították tudományos kimutatásokkal, hogy pl. a paradicsom vitamintartalma a harmadára csökkent az elmúlt 15-20 évben. „Nem a vitaminok a fő ludasok, ott van az a sok csodapor, csodaszer, amik duzzasztják az ember izmait.”

Egy modellversenyzőnek nincs szüksége extra izmokra – bár egy átlagos gondolkodású embernek már ez is soknak tűnhet -, így semmilyen egészségromboló vagy káros készítményt nem kell beszednie a siker érdekében. Kizárólag olyan tápanyagokra van szükség, ami természetes alapanyagokból készül, kizárva minden mesterséges adalékanyagot is. „Milyen sport az, ami 70 %-ban a táplálék kiegészítőktől függ és csak 30 %-ban az edzéstől?„ – kérdezheti egy féltő laikus. A mondat precízen és tudományosan úgy hangzik, hogy az emberi test összetétele 65-70%-ban a bevitt tápláléktól, a maradék 25-30% a fizikai munkától és a sporttól függ. Természetesen az alapgenetikát félretéve. Vagyis egy hétköznapi embernél is ugyanezen számokkal kell számolni, ha a testi kinézetet tartjuk szem előtt!

A szakszerűen és tudományosan összeállított táplálkozás pedig a 70% táplálék és 30% táplálékkiegészítők arányt tartja ideálisnak, amiben persze a 30% lehet kevesebb. Extrém esetekben, problémás napokon egy-egy étkezést lehet pótolni étkezést helyettesítő termékekkel, de található napi rendszerességgel javasolt fogyipor az üzletekben szép számmal – megbotránkoztatóan borsos áron, amit valld be időnként azért Te is megvásárolsz.

„A versenyzők, a fitnesz modellek úgy néznek ki, mint egy pasi, gusztustalanul dudorodik rajtuk a természetellenes izom!” – Ha Te is ezen a véleményen vagy, akkor, megint csak az alaposabb ismeretszerzést javaslom számodra. Valóban, a testépítő kategória megkívánja a jelentős izomtömeget hölgyek esetében is, a fitnesz forma kategória már ennél jóval kevesebbet ír elő, a fitnesz modell kategóriában pedig kifejezetten lepontozásra kerül a versenyző, ha túl izmos. Persze ez megint csak megítéléskérdése, hogy kinek mi a sok. Valószínűleg én elfogult vagyok, de a nyári strandszezonban a vízpartokon sajnos inkább sörhasú, aligizomzatú, görnyedt hátú, pálcika lábú pasikat találni, vagyis a „vád”, hogy olyan, mint egy pasi, nem állja meg a helyét – sajnos. Ja, hogy a női ideál vagy a pilincka vékony, pubertáskor előtti fílingű, puha húsú lányokat, vagy az enyhén (?) domborodó hasat, integetőizomtól csüngő kart, és a zsírpárnáktól széles, narancsbőrös csípőt tartja elfogadottnak? Kinek mi…

Ehhez a sporthoz üres fej, sok pénz kell, a tanulás és műveltség értéktelen, a Modell lányok mind buták – szól a sztereotípia. Ha most gyorsan felmérném pontosan a versenyzőimet, akkor kiderülne, hogy a legtöbbje felsőfokú diplomával rendelkezik, vagy épp egyetemre jár. Művészettörténész, marketinges reklámszakember, tanárnő, jogi egyetemet végző, több nyelven beszélő lányokról beszélünk, felelősségteljes családanyákról, sőt ismertem rendőrségi bombaszakértőt is, vagyis egyszerű általánosítani, de emögött vajon mi húzódhat? Aki általánosít, az miért feltételezi a másikról, hogy valamiben rosszabb, vagy kevesebb, csak azért, mert egy olyan sportnak hódol, ami a szépséggel is foglalkozik? Arról nem beszélve, hogy az iskolai végzettség, a papír az mára már csak formaság, nem papírral kell a legtöbb munkahelyen bizonyítani hosszú távon. Kitartó munkával, teherbírással, akaraterővel,tudással – mintha pont ehhez hasonló jelzőket írtam volna a sport személyiségfejlesztő hatásakor.

Fitnesz modell életmód

De ha már a személyiségnél tartunk! „Fogadd el magad olyannak amilyen vagy!”- harsogják sok személyiségfejlesztő tréningen. Lehet, azért nem osztom a nézetet, mert maximalista vagyok. Mért fogadjam el magam? Nem arról volt szó, hogy jó pap holtig tanul? Magáról, magának. Mentálisan, szellemileg, testileg. Ha tudom,hogy jobb és minőségibb, értékesebb életet tudok élni, ha egészségesebben élek, ha tudatosan táplálkozom, ha képzem magam szellemileg is, akkor miért fogadjam el magam úgy, ahogy vagyok?

Neked nem kell a változás, a változtatás? Minden pont úgy jó, ahogy van? Hát igen, toleráns próbálok lenni, és azt gondolom, aki így gondolja, az gondolja így! Szíve joga! De akkor engedtessék meg nekem az, hogy én másképp lássam, másképp érezzem, másképp gondoljam, olyannyira, hogy bátorkodjam azt kijelenteni, hogy nem azért vagyok maximalista, nem azért teszek magamért fizikailag és szellemi síkon is, mert pszichés zavarokkal,mentális-, és önértékelési problémákkal viaskodok sérült lelkemben, hanem mert tartalmas, igényes és értékes életet szeretnék élni. Persze ebben a sportágban is vannak, akik extra előnyökkel próbálnak indulni, illetve bevetnek mindent a siker érdekében, de hol nincs manapság? A munkahelyen is van olyan dolgozó, aki a kemény és kitartó munkával próbál elismerést, megbecsülést szerezni, míg akad olyan, aki egyszerűbbnek és gyorsabbnak véli, ha inkább a főnök kedvenc borát hajbókolva adja át, miközben a munkája várhat. Én mindig is a kemény munka híve voltam, kevés esélyt látok rá, hogy ez megváltozzon. A mai napig edzésben tartom magam, bár már kevésbé izzasztó, mint versenyző koromban, de azért még most is elvéreznének közben páran. Ez valóban életforma nálam, ezt a szemléletet próbálom a versenyzőimnek is átadni.

Sportolni jó, küzdésre, akaraterőre tanít. Nem másokkal szemben, saját magunkkal kell megvívni a csatát, nap mint nap, hiszen nagy a kísértés, elég egy szellős metróaluljáróban megállni, máris megcsap a friss süti illata, és hajnalban,vagy este is húz az ágy a pihenéshez edzés helyett. De ezek a küzdelmek nemcsak a sportban, hanem a mindennapi életben is kamatoznak. Kitartóbbak, céltudatosabbak, energikusabbak leszünk, és mindemellett boldogok is, hiszen azt csináljuk, amit szeretünk, amiben örömünket leljük, még ha ezt sokan nem is értik meg.

Valójában akkor most tényleg mi, fitnesz versenyzők vagyunk veszélyben? Mi a véleményed? Írd meg itt nekünk.

 

Amikor két fitnesz modell beszélget… Az ő életük nem a fogadalmakról szól!

$
0
0
Amikor két fitnesz modell beszélget… Az ő életük nem a fogadalmakról szól!

Az új év kezdete sokaknak a fogadalmak gyártásával kezdődik, amelyek betartása csak keveseknek szól hosszú távra. Mi nők hajlamosak vagyunk a „holnaptól fogyókúrázom”, és/vagy „holnaptól minden nap edzeni fogok” kijelentésekre és nagyon sokszor azt is elhatározzuk, hogy “fitnesz modell leszek”. Azonban azt kell mondjam, ha nem vagy elég elkötelezett a vágyad mellett, akkor bizony előfordulhat, hogy sosem éred el. Nem kell ahhoz megvárni az éppen aktuális év kezdetet, hogy belevágj, kezdd el ma!

Fitnesz modell

Éppen, ezekről a gondolatokról beszélgettem a Palatinus Team-ből Adri csapattársammal, amikor kiderült, hogy egyikünk sem az az „újévi fogadalmas típus”. Vajon Adri hogyan csinálja? Bűnbeesés, életmódváltás, tippek, tanácsok úgy fitnesz modellesen!

Adri, ha jól tudom, Te közgazdász vagy, és egy multinacionális vállalatnál dolgozol európai stratégai beszerzőként. Mégis mikor és hogyan kerültél kapcsolatba a fitnesszel?
Pár éve edzek rendszeresen, azelőtt nem sportoltam, legfeljebb aerobic órákat látogattam néha. A fitnesz témájú cikkek, könyvek mindig is érdekeltek, csodáltam a magazinokban látott lányok alakját. A súlyzós edzésbe már az első alkalommal beleszerettem, azóta elvégeztem egy edzői tanfolyamot is. Pörgős munkám van, nagyon szeretem, de a nap végén alig várom, hogy mehessek a terembe. Az edzés teljesen kikapcsol, feltölt.

Mi sarkallt téged a versenyzésre? Úgy értem, sokan szeretnek terembe járni és edzeni, de mégsem lesz belőlük versenyző.
Sportrendezvényeken, edzőtermekben, az edzői tanfolyamon többször mondták, hogy érdemes lenne megpróbálkoznom a versenyzéssel, de csak tavaly mertem belevágni. Sokat jelentett, hogy a felkészítő edzőm, Palatinus Tünde bízott bennem. A versenyzéshez kell jó adag „megszállottság”, elkötelezettség, mert a felkészülés lemondásokkal jár. Ilyenkor kevesebb idő jut a barátokra, a családra. Az eredmények azonban kárpótolnak, mindig motivál, hogy többet hozzak ki magamból, mint az előző időszakban. Szerencsésnek érzem magam, mert egy összetartó, jó hangulatú csapatban versenyezhetek!

A munkád olykor sok utazással jár, hogyan tudod beilleszteni az edzéseket a mindennapjaidba? Hetente hányszor edzel?
Heti öt súlyzós edzésem van. A versenyidőszak közeledtével kardió edzéseket is beillesztek, a forma alakulásának függvényében. A munkám miatt az esti órákban tudok eljutni a terembe. Az edzéseket az utazások alatt sem hagyom ki, mindig előre ellenőrzöm, hogy az adott hotelben illetve a közelében hol van fitneszterem. Még nyaraláskor is eljártam edzeni szinte minden nap.

Az edzések mellett ennél a sportnál kiemelt fontosságú az étkezés, a megfelelő időben, a megfelelő tápanyag bevitele. Neked kellett változtatnod az étkezési szokásaidon?
Igen, teljesen átalakítottam az étkezési szokásaimat. Azelőtt szinte csak gyorsételeken éltem, esténként pizza, csoki… Szerencsére soha nem voltam túlsúlyos, de látványos eredményeket csak a megfelelő táplálkozással lehet elérni. Nagyon odafigyelek az étkezésre, az ételeimet mindig magam készítem. Rendszeresen használok táplálékkiegészítőket: multivitamint, fehérjeporokat, BCAA-t. Korábban nagyon rendszertelenül étkeztem, de ez is megváltozott. Minden megoldható, csak szokás kérdése.

Fitnesz modell életmód

Azt mondják, hogy a versenyzés sok lemondással jár, és ebben a sportban különösen kemény a diéta. Ráadásul te édesszájú vagy, ha jól tudom. Sosem csábulsz el? Milyen praktikát ajánlanál azoknak a hölgyeknek, akik szintén szeretik az édességeket, de az alakjukra is szeretnének vigyázni?
Valóban sok lemondással, időráfordítással jár, de aki igazán szereti ezt a sportot és elszánt, ezt másként éli meg. Nekem sikerélmény, ha nap mint nap látom a munkám eredményét. Azelőtt nagyon édesszájú voltam, de megszerettem az egészségesebb ételeket és ma már nem hiányzik annyira a süti, a csoki. A családom is elfogadta az életmódomat, a közös ebédek előtt mindig egyeztetnek velem, hogy éppen mit ehetek. A mostani étrendem mellett sokkal energikusabbnak érzem magam. Aki vigyázni akar az alakjára, de nem szeretne lemondani az édességekről, készítse el azokat „diétásabban”, liszt- és cukormentesen. Rengeteg jó receptet találhatunk az interneten, de akár készen is vásárolhatunk ilyen desszerteket. Megfelelő mozgás és étrend mellett néha belefér egy kis bűnözés is.

Idén ha jól tudom, az őszi versenyekre szeretnél koncentrálni, és a tavaszi szezont most kihagyod. Ez azt jelenti, hogy félreteszed az edzéseket egy időre, és jöhetnek a finomságok is? Miben másabb ez a hosszabb periódust felölelő felkészülési idő?
Nem, semmiképpen! A versenydiétán kívül is egy formáló étrendet követünk, ami főként sovány húsokra, rizsre, zöldségekre épül. Ilyenkor kicsit szabadabban fogyaszthatunk gyümölcsöket, tejtermékeket – az édességektől, nassolástól viszont továbbra is tartózkodunk. Az edzéseket ugyanúgy folytatjuk. A hosszabb felkészülési idő célja, hogy a következő időszakban még jobb formában állhassunk majd a színpadra.

Az életmódodnak köszönhetően nemcsak kicsattanóan egészséges vagy, hanem rendkívül csinos is. Mit tanácsolnál azoknak a nőknek, akik most kezdenek bele az életmód változtatásba?
A különböző, éppen divatos fogyókúrák helyett életmód-változtatásban gondolkodj, ha egészségesebb, formásabb külsőt szeretnél. Sokan a koplalást választják a megfelelő étkezés és edzés helyett, ez azonban nem tesz jót az alakunknak. A túl kevés táplálék miatt lelassul az anyagcseréd, éhesnek, fáradtnak és ingerültnek érzed magadat, egy kiadós étkezés után pedig a szervezeted azonnal raktározni kezd, kialakul a jojó-effektus. Ehelyett alakíts ki egy egészségesebb étrendet: kerüld a cukrokat és a fehér lisztet, fogyassz teljes kiőrlésű pékárut, rizst, zabpelyhet. A húsokat (csirke, hal, pulyka…) grillezve, minél kevesebb zsiradékkal készítsd, fogyassz több zöldséget. Az esti órákban inkább csak hússal/hallal készített salátát egyél, öntet nélkül. Találj olyan mozgásformát, amit kedvelsz és a szabadidődbe is belefér, végezd rendszeresen. Haladj fokozatosan, ne egyik napról a másikra akard gyökeresen megváltoztatni a szokásaidat. A nők gyakran félnek az edzőtermi edzésektől, mert nem akarnak „túl izmosak” lenni. Ez teljesen alaptalan. Fitneszmodellként tudjuk, nagyon sok munka van abban, hogy csak egy picivel több izmot magunkra pakoljunk. Én azt tudom javasolni, hogy edzőteremben formáld az alakodat, ha teheted, edző segítségével.

Megéri, a változás látványos lesz!

Jojó-effektus, a nagy visszatérő a diétádban! Köszönj el tőle végleg!

$
0
0
Jojó-effektus, a nagy visszatérő a diétádban! Köszönj el tőle végleg!

A diéta egyfajta módja az átalakulásodnak, amely során ugyanúgy fejlődsz és nem csak testileg, de szellemileg is! Elhatároztad, hogy lefogysz és ezért mindent képes is vagy megtenni? Akkor most, még az utad elején kérdezd meg önmagadtól, hogy ki vagy Te?! A harcban, amíg a kilók ellen és az addigi önmagaddal szemben küzdesz, meg fog változtatni. Sok lemondás lesz, sok új dolog, amit át kell majd élned és hozzá kell szoknod. Tapasztalatokat fogsz szerezni, és fejlődésed a legvégén nemcsak az alakodon lesz majd észrevehető.

Jojó-effektus

Niki már egyszer megtette ezt a utat, hiszen ő úgy került a Peak Girl átalakító programba, hogy újra nekivág a nagy fejlődésnek. Lehet, hogy Te is átélted már, egyszer sikerült elérned az alakot, amit megálmodtál magadnak, viszont az életkörülmények miatt mégis visszatértél a korábbi állapotodhoz? Nem vagy egyedül ezzel, sokan elbuknak egy sikerélmény után, de innen ugyanúgy felállhatsz. Még erősebben és elszántabban küzdhetsz azért, ami lenni szeretnél. Viszont már tudod, mire vagy képes, ezért a következő alkalommal már csak erősebb leszel!

A Peak Girl 2015 átalakító program keretein belül itt az újabb lehetőséged, hogy visszaszerezd, vagy akár végre elérd az álomalakot! Csatlakozz hozzánk, kérd el ingyenesen az edzéstervet, étrendet és minden szakmai információt, amivel könnyűszerrel azzá válhatsz, akivé szeretnél!

Niki egyébként nagyon sokat sportol, 30 éves, fiatal! Mindez csakis kedvez annak, hogy könnyedén meg tudja őrizni formáját, viszont sok esetben a nehezítő tényezők mégis erősebbek. Ülőmunkát végez, amihez hozzájárul IP és PCOS betegsége is, így különösen nagy odafigyelést igényel az étrendje. Niki tökéletesen tisztában van az egészséges életmód és a tudatos táplálkozás alapjaival, viszont ennek ellenére is visszacsúsztak rá a plusz kilók. Ő a tipikus esete a jojó-effektusnak!

Jojó-effektus leküzdése

Ennek ellenére most erősebbnek érzi magát, mint korábban és úgy döntött, hogy újra, most már véglegesen elbúcsúzik a plusz kilóktól Vajon Niki az átalakító program végén mit fog mondani magáról, ha megkérdezzük, hogy “ki vagy Te”? Fitnesz modell?

“Amikor anonim módon segítek embereknek a diéta, sport vagy az élet egyéb területén mindig jó érzéssel tölt el. Amikor azt hallom, hogy mégis “ki vagy Te”, mert nem mindig fedem fel magam, hirtelen mit is válaszolhatnék Egy jótékony futó, egy őrült bootcampes, egy kettlebellt imádó, egy TRX bűvölő, egy NIA-t szerető, egy folyamatosan lázadó vagy csak egyszerűen egy mindig mosolygó, kedves lány a szomszédból. Összetett és megosztó személyiség, akit az élet minden napja tovább csiszol. Egyre kiforrottabb, szeretem. Szeretem, hogy a sport megtanított küzdeni, és kitartásra nevelt. Olyan értékek birtokába kerültem, amely sok embernek nincs meg, és soha nem is lesz. Ők szegények, nagyon szegények. Szeretem a testem, az izmos vádlim, a barna szemeim, a bicepszem, amikor swing közben szépen feszül. Szeretem, hogy a fenekemet nem a nadrág tartja össze. Szeretem a fitt, egészséges életem, s örökké hálás leszek saját magamnak azért, hogy fenekestül felforgattam anno az egész életem!” – Balla Niki

Ha megkérdezném ki vagy Te, hogy mutatnád be magad?

A programban résztvevő lányok sportolási lehetőségét az All You Can Move Sportpass biztosítja, mellyel több mint 400 különböző sportlétesítményt látogathatnak.


Tudod, mi a különbség a fitnesz versenykategóriák között?

$
0
0
Tudod, mi a különbség a fitnesz versenykategóriák között?

Pár hét, és beindul a tavaszi fitnesz versenyszezon, a közösségi portálokat elárasszák a csokibarna bőrű, feszes izomzatú, kockás hasú, flitteres bikinis lányok mosolygó képei. Tudod mi a különbség a versenykategóriák között, melyik kategóriában mit pontoznak a bírók a versenyzőkön?

Fitnesz versenykategóriák

Ha nincs alapos rálátásod a fitnesz versenyszabályokra, akkor néha kapkodhatod a fejed, hogy melyik kategória mit takarhat, az egyik lány izmosabb, a másik kevésbé, mit pontoznak a bírók.

Először a kategóriákat kell tisztán látnod!

Fitnesz versenykategóriák különbségek

Fitness Modell kategória

Hivatalos megnevezése tavaly óta a Bikini Fitness, de még mindenki a régi elnevezést használja, illetve a különböző szövetségeknél más elnevezés is előfordul (pl. Fitness Shape kategória) egy fordulóból áll, a lányok a 4 alapállást mutatják be, ami testsúly áthelyezéses pózolással történik – terpeszállásban állnak a lányok, nem zárt állásban. A lányoknak ebben a kategóriában feszes és formás izomzattal kell rendelkezniük, nem lehetnek túlzottan szálkásak, vagyis nem lehetnek az izmok élesen kirajzoltak, erezettek. Esztétikus, nőies testalkattal kell rendelkezniük, és a nőies kisugárzást, szépséget, a színpadi mozgást is fokozottan figyelembe veszik a bírók a helyezések megítélésében.

A modell lányok képeit láthatod a legtöbbet az újságokban, vagy a neten, mert csinosak, izmosak, mégis még a nőies határokon belül maradnak, még az átlagember megítélése szerint is.

Bodyfitness kategória

Régen a fitness forma megnevezéssel bírt, ez is szintén egy fordulós verseny, a versenyzők a 4 alapállást zárt állásban mutatják be, már jelentősebb izomtömeggel, és zsírtalanabb, szálkásabb fizikummal kell rendelkeznie a jól felkészült versenyzőknek, mint a modell kategória sportolói. Az értékelésben továbbra is számít a nőies megjelenés, de az izom érettsége és kidolgozottsága, lepucoltsága hangsúlyosabb helyen szerepel az értékelésben.

Ha az izmosabb sportolónők alakjai tetszenek, akkor ebben a kategóriában találhatsz magadnak példaképet, de a legtöbb embernek ezek a lányok már túlságosan izmosak.

Női testépítés

Ebben a kategóriában kell a versenyzőknek a legnagyobb izomtömeggel, és a legszárazabb, legzsírtalanabb testösszetétellel rendelkezniük, persze még mindig a nőiesség határain belül, bár ennek megítélése mindig vita tárgyát képezi. Ebben a kategóriában a verseny 3 fordulós. Az első két fordulóban a 4 zárt alapállás mellett 5 kötelező póz is van, amiben a versenyzők megfeszítik az izmaikat, a harmadik forduló pedig egy 1 perces zenés szabadon választott gyakorlat, amiben a versenyzők az általuk hozott zenére a kötelező pózokon kívül olyan pózokat mutatnak be, amelyekben a megfeszített izomzat kidolgozottsága jól látszik. A testépítésben a legnagyobb hangsúly az izom kidolgozottságán és zsírtalanságán van, az előző két kategóriával szemben.

A testépítő nők alakjának tekintetében a legtöbben nem tetszésüket fejezik ki, esetleg megbotránkoznak rajta, férfiasnak tartják.

Fitness kategória

A negyedik versenyzői kategória két fordulóból áll. Az első forduló a bikinis forduló, ennek követelményei a Bodyfitness kategória követelményeivel megegyezik, a második forduló pedig a másfél perces zenés szabadon választott gyakorlat, ahol a versenyzők az általuk hozott zenére akrobatikus, táncos, erő-, és lazasági elemeket mutatnak be show elemekkel fűszerezve. Ezek a gyakorlatok kiemelkedően nehéz koreográfiával és technikai végrehajtással rendelkeznek a női testépítő gyakorlatokhoz képest. A bírók a bikinis forduló mellett a szabadon választott gyakorlatot a tornához hasonló rendszer szerint pontozzák, de a végeredmény a két forduló összesített eredményéből áll össze.

A kategóriák értékelése

A hivatalos versenyszabályzat szerint minden női versenykategória értékelésében – ugyanúgy, mint a férfi kategóriák esetében –, elsőként a genetikai adottságokat veszik figyelembe, ezeken belül is a csontozati adottságokat. Ezek közül a test hosszanti arányainak hibái a legsúlyosabb hiba (rövid felsőtest-hosszú láb, rövid láb-hosszú felsőtest, hosszú törzs – rövid végtagok, rövid törzs – hosszú végtagok), súlyos hibának minősül az alkati hibák (szűk váll-szűk medencecsont, szűk váll – széles medence, széles derék). Elméletileg csak ezek után kerülhet sor az izomzat értékelésére.  A legsúlyosabb izomarányossági hibáknak a széles hátizom fejletlensége, a mellkas lapossága, a hátizomhoz képest izomtalan váll, és a felsőtesthez képest gyenge combok számítanak. Kevésbé súlyos izomarányossági hibának a felkarhoz képest gyenge alkar, a combfeszítőhöz képest gyenge combhajlító és farizom (oldalról), a combizmokhoz képest gyenge vádli számít, míg a kisebb izomzati hibának a rövid tapadású izomzat (rövid bicepsz, magasan tapadó vádli, elcsúszott egyenes hasizmok stb.) számít.

Ezek Neked így nem sokat mondanak?

Nos, a kritikus szakmai szem ezeket legtöbbször elsőre látja, habár a pontozás azért is nehéz, mert nem kapnak a versenyzők levonást a hibákért, ahogy az előnyökért, vagy az ideális testalkatért sem plusz pontokat. A versenyzőket helyre sorolják, és sok esetben a bírók sem értenek egyet egy-egy versenyző helyezésével.

Miért kell a versenyzőknek csokibarnának lenniük?

A barna szín egészségesebb kinézetet kölcsönöz, az izmok kidolgozottságát előnyösebben kihangsúlyozza, mint a hófehér, vagy a világosbarna szín. Mivel a versenyszabályzatban is szerepel, a versenyzők is tisztában vannak, hogy mindenki barna bőrrel áll majd színpadra, ezért elég nevetségesnek tűnik, amikor valaki a többiekhez képest világos bőrszínnel áll a többiek között. Persze az arcnak nem túl előnyös a sötét alapszín, de a barna testhez a megszokott arcbőr színe meg nevetségesen mutat. Nehéz megtalálni az ideális arányt, ami mind a test, mind az arc szempontjából előnyös szín. A barnító felvitele elég nehézkes feladat, sokszor előfordul, hogy elkenődik, megfolyik a melegben, és ez sajnos nem túl esztétikus látvány, bár elkerülni nagyon nehéz.

Azonban minden kategóriára igaz, hogy a rendszeres sportolást egy igen nehéz versenyfelkészülési időszak követ, természetesen kemény diétával párosítva, ami a táplálék kiegészítők nyújtotta segítség nélkül megvalósíthatatlan lenne.

Neked melyik versenykategória versenyzői tetszenek a legjobban?

Évi Peak girl felkészülése a dokumentált átalakítás végére sikertelen. De miért?

$
0
0
Évi Peak girl felkészülése a dokumentált átalakítás végére sikertelen. De miért?

Évi Peak girl fitnesz modell felkészülési sikertelen. Imádjuk ezt a lányt, de őt már nem tudjuk október 7-én a Fitbalancon színpadra állítani. Nem, nem az Évi kislánya van a képen, hanem az enyém. Melyek a sikertelenség okai?

 

 

 

Edzésterv nagy túlsúllyal

Évi-t azért válogattuk be a Peak girl fitnesz modell programjába, mert a szépsége és a pozitív kisugárzása megvolt ahhoz, hogy közösen tudjunk dolgozni vele hosszú távon.

Évi Peak girl – kezdősúly, nulladik nap: 66,5 kg

Évi Peak girl – huszadik nap 63,7 kg:

Évi Peak girl hatvanadik nap – 62,8 kg, a felkészítés vége

Edzésterv nagy túlsúllyal nőknek

Évi kitartóan végezte az előírt diétát és a nagyon kemény edzéseket. Nézzük, miért nem váltak be Évihez fűzött reményeink!

A fitnesz modell átalakítás programjába a közzétett jelentkezési követelmény rendszer ellenére, sok olyan lány jelentkezett, aki rendezetlen életkörülményekkel, vagy a nem megfelelő edzettségi szinttel rendelkezett.

Kiemeltem a jelentkezők számára, milyen feltételekkel tudnak majd sikeresen teljesíteni a professzionális sport világában. Világossá vált, hogy a legtöbben nincsenek azzal tisztában, hogy az élsport, azaz egy fitnesz modell versenyre való felkészülés mekkora fizikai és szellemi megpróbáltatást jelent.

Oda kell tenned magad ha eredményeket akarsz  – napi 2-3 órás edzéseket kell végrehajtanod, heti 6 alkalommal! Ha ezt nem tudod végigcsinálni, akkor NE kezdj bele egy versenyre felkészítő programba.

Évi Peak girl esetében ez a probléma. Nem tud olyan keményen edzeni, mint ami ahhoz szükséges, hogy a teljes felkészülése eredményes legyen. Őt fel kell készítenünk, a fitnesz modell versenyfelkészülésre, ami azt jelenti, hogy sok erőnléti és állóképességi edzéseket kell végeznie, egy lassított, magas fehérjetartalmú diétával. Ez viszont jóval hosszabb időt vesz igénybe.

Eddz keményen és legyen Neked is fitnesz modell alakod!

Ezért, ha Te nem edzettél eddig legalább heti 5 alkalommal, nagyon intenzíven, hosszú kardióedzésekkel, vagy futóprogramokkal, akkor MÉG NE kezdj bele egy fitness model versenyfelkészítő programba.

Mikor válaszd a fitness model versenyfelkészítő diétát? IDE KATTINTVA megtudhatod!

Először juttasd el a tested abba a kondícióba, amellyel ilyen szigorú edzésprogramot végre tudsz hajtani.

Angi Peak girl, Slim3 Zsani Peak girl, és Hajni Peak girl esetében ez a kondíció megvan.

“Elmondhatom hogy volt részem mind a 3 ízű Anabolic Protein Fusion fehérjeport megkóstolni! Mivel én édes szájú vagyok és ezt a fehérje porom által tudom élvezni, szerintem az epres a legjobb, sorrendben a csokis és vaníliás! Imádom!” – Évi

 

Fedezd fel az új énedet! Mi a sikeres diéta kulcsa?

$
0
0
Fedezd fel az új énedet! Mi a sikeres diéta kulcsa?

A nőket állandóan foglalkoztató téma az alakformálás, fogyás. Először is tegyük tisztába mit is jelent a diéta és az életmódváltás. Semmiképp nem fogyókúra illetve nem villámdiéta. Döntés egy jobb, egészségesebb életminőség és életforma mellett… a Te döntésed.

Minden fejben dől el! Mielőtt nekivágsz, érdemes tisztáznod a következőket. Képes vagy-e a kitűzött céljaid elérése érdekében kilépni a komfortzónádból?

Regős Lili étrend

Mi az amit elvársz önmagadtól?

Bele mersz-e vágni, hogy megismerd a benned rejlő erőt, vagy ismét a kifogásaid mögé bújsz? Minden nap egy új kezdet és esély arra, hogy változtass. Csak rajtad múlik élsz-e a lehetőséggel.

Kezdjük az elején,szedjük pontokba a diétád alapjait.

1. A nap legfontosabb étkezése a reggeli, ha kihagyod halálra van ítélve a diétád. Felejtsd el az éhezést, koplalást és a hirtelen gyors fogyást ígérő csodaszereket. Sokszor kis adagokat fogyassz, napi ötször, amely 3 fő és 2 kiegészítő étkezésből álljon. Célszerű 3 óránként enned, így kevésbé éhezel meg két étkezés között valamint az anyagcseréd is jobban fog pörögni, hiszen folyamatos tápanyag ellátást biztosítasz szervezeted számára. Testednek “üzemanyagra” ,nem pedig üres kalóriákra van szüksége. Ugye sokszor hallottad már, hogy az vagy amit megeszel?! Ha silány minőségű ételekkel mérgezed magad, ne is várd, hogy a tükör mást mutasson.

2. Folyadék, folyadék, folyadék! A víznek óriási szerepe van a diétában (is). Naponta minimum 3-4 liter ajánlott. Segít a salak és a méreganyagok szervezetből való eltávolításában, hidratál és szebbé teszi bőrödet.

3. Tudnod kell, hogy a fogyás 70-80%-ban az étrendeden múlik, azonban a siker kulcsát a diéta+mozgás biztosítja. Találd meg a számodra megfelelő mozgásformát amit legalább heti 3-4 alkalommal bele tudsz iktatni a hétköznapjaidba.

Fontos, hogy olyan mozgás mellett dönts amiben feltöltődsz és örömödet leled. A sport számtalan jótékony hatását rövid időn belül érezni fogod. Növeli az állóképességet, javítja a közérzetet, fokozza a vérkeringést, gyorsítja az anyagcserét, segít levezetni a stressz okozta feszültséget.

 

Regős Lili étrendje nőknek

4. Türelem, kitartás, akaraterő, azaz ne egy nap alatt akard megváltani a világot. Fokozatosan kell kiiktatnod a régi berögződött szokásaidat. Ne feledd, minden nap egy csata vár Rád, amiben a “régi önmagad”legyőzése a cél.

Lesznek olyan pillanatok, periódusok, amikor azt mondod “feladom, nem bírom tovább, minek kell ezt nekem csinálni, csak sanyargatom magam”- addig a pontig, amíg a tested szépen, lassan elkezd átalakulni, feszesebbé, formásabbá válni. Az idő előrehaladtával pedig már környezeted számára is szembetűnő lesz a változás. Innen már nincs megállás A visszajelzések fogják jelenteni a legnagyobb motivációt az utadon. Minden egyes nappal közelebb kerülsz a céljaidhoz.

Segítségként az új életmódhoz egy kis receptötlet tőlem, Lilitől: 

Finom házi kenyér, amit akár diétában is elkészíthetsz! Érdekel?

Ízlés szerint készülhet zab-, teljes kiőrlésű tönköly búza- vagy rozslisztből is.
Személy szerint nekem a teljes kiőrlésű tönköly búza lisztből készült változat ízlett a legjobban.

Ez az egyik kedvenc kenyérreceptem,  gyors, egyáltalán nem macerás. Élesztő liszt, ez minden, amire szükséged lesz az elkészítéséhez! Nincs is finomabb, mint a saját készítésű, friss kenyér. Az sem mellékes, hogy semmilyen adalékanyagot, cukrot, tartósítószert nem tartalmaz.

Hozzávalók:

40 dkg liszt, 2,5 dkg élesztő, 1,5 teáskanál só, 300 ml víz.

Elkészítés:

A vizet egy tálban az élesztővel keverd el. Tedd egy tálba a liszted, majd add hozzá a sót és a vízzel elkevert élesztőt. Keverd össze egy fakanállal majd takard le egy konyharuhával, vagy zacskóval. Hagyd állni reggelig.
Reggel vedd le róla a zacskót és tedd ki egy lisztezett deszkára. Hintsd meg a tészta tetejét is liszttel.
Hajtsd félbe oldalról, majd ismételd meg fentről is. Formáld kenyér formára a széleit és ismét hintsd meg liszttel.

Míg pihen a kenyér addig melegítsd elő a sütőt 200 fokra. Vegyél elő egy hőálló tálat, aminek van teteje (pl : jénai tál ). Vágj bele méretre sütőpapírt, mehet bele a kenyér és fedd be a tál tetejével. Süsd 40 percig.. 40 perc elteltével vedd le a fedőt és told vissza a sütőbe kb. 10 -15 percre. Ha megsült tedd ki sütőrácsra és hagyd kihűlni.

A legvégén egy ecset segítségével vízzel vékonyan kend meg.
Jó étvágyat hozzá!

Ahogy már említettem a reggeli nagyon fontos! Az én reggelim nagyjából így néz ki:

Tojásfehérje rántotta( 5 tojásfehérje+pulykamell sonka+bébispenót) Zabpehely(olajos magvak+30g kókuszos Peak Whey Fusion fehérjepor)

Ehhez hasonló tippekkel és tanácsokkal foglak ellátni, hogy Neked minél egyszerűbb dolgod legyen!

Kattints a képre, ha tovább olvasnál a témában!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Angi Peak girl, a tökéletes alany! Ha fitnesz modell lesz, munka és férj mellett, akkor Te is képes vagy rá!

$
0
0
Angi Peak girl, a tökéletes alany! Ha fitnesz modell lesz, munka és férj mellett, akkor Te is képes vagy rá!

Szándékosan nagy méretben hagytam Angi Peak girl képeit. A képei mindent elmondanak, pedig még csak 40 napnál tartunk a diétájában!

 

 

 

Fitnesz modell edzésterv

Peak girl Angi lehetőséget kapott Tőlünk, és él is vele! Pontosan betartja az étrendet, az edzéstervet, és a táplálék kiegészítőkért rendszeresen nyüstöl.

Ezt pontosan így kell csinálnod Neked is. Kövesd a konkrét étrendet, edzéstervet, és használd a táplálék kiegészítőket, és az eredmény annyira látványos lesz, mint Angi esetében.

Ha még nem kérted volna el Angi edzéstervét+étrendjét+táplálék kiegészítő tervét, még megteheted ide kattintva:

Angi Peak girl 2012.július 8. mínusz második nap, 59 kg:

“Angi: Sziasztok!  Ismét eltűntem egy picit, mostanában elég sűrű programjaim voltak, esküvő, buli hegyek stb. Viszont a diéta és az edzések már egyáltalán nem okoznak gondot, hozzátartoznak a mindennapjaimhoz, azt hiszem ha most abba kellene hagynom bármelyiket is, tuti hiányozna

Angi Peak girl 20-ik nap, július 28 – súly: 57 kg

Sikerült kialakítanom egy jó kis rendszert az életemben, amiben mindennek meg van a helye és az ideje. Igazából a munkámból kifolyólag ez nem okozott nehézséget, főkönyvelőként szintén hasonló rendszert folytatok. Nagyjából megszabtam magamnak mindent, hogy mikor kelek,mit- mikor eszek, iszok, mikor edzek és mikor alszok. Már nagyon jól belejöttem ebbe az egészbe és tényleg nagyon élvezem.

Angi Peak girl 2012.augusztus 18. 40-ik nap, 54,9 kg:

Azért még így is néha előfordul, hogy vannak picit gyengébb napjaim, de ezt is már belekalkuláltam, túl szoktam élni, ráadásul ott van nekem a fincsi BCAA-m, ami rengeteget segít ilyenkor és másnap minden rendben van.

Már nagyon várom a versenyt, ami most már tényleg hamar itt lesz. Szeretnék újra a színpadon állni és remélem addigra már picit gyakorlottabb leszek, mint legutóbb.

Fitnesz modell edzésterv nőknek

Rájöttem, hogy a legfinomabb a fehérjém elkészítése, úgy hogy megosztom veletek is.:

Általában reggelire szoktam PEAK palacsintát készíteni: ami úgy néz ki, hogy 2 tojásfehérjét felverek ahhoz adok egy pici édesítőt és fahéjat, aztán készítek egy adag fehérje turmixot természetesen vízzel, kb. 2 dl-vel ill. öntök hozzá még egy nagyon kevés buborékos ásványvizet és azt hozzá keverem a tojásfehérjéhez, ezt E-Z Coat olajspay-vel kisütöm, a tetejére még egy pici fahéj mehet és már kész is a finom és kiadós reggeli. Nyámíííííí! Ezt kávéval szoktam zárni és már indulhat is a nap.

A másik, mivel én imádom a jégkrémet, egyszerűen csak készítek egy nagy adag fehérjeturmixot és berakom a fagyasztóba, addig amíg hókristály jellegű nem lesz, vagy akár formába is lehet önteni és pálcikát rakni bele, úgy tényleg olyan mint egy jégkrém.

Kóstoljátok meg, szerintem nagyon fini így a fehérjeturmix, nekem epres Whey Fusion-porom van és imádom! Na akkor szép napot mindenkinek és jó edzést én is hamarosan indulok! ”

 

Füzi Kriszti fitnesz modellt fotózás közben faggattuk ki, hogyan készül a tavaszi versenyszezonjára!

$
0
0
Füzi Kriszti fitnesz modellt fotózás közben faggattuk ki, hogyan készül a tavaszi versenyszezonjára!

Füzi Kriszti már most nagyszerű formában van, pedig még 5 hét hátra az első versenyéig! A színpadon a modellek életük legjobb formáját kell, hogy hozzák, amire az évekig tartó folyamatos munka mellett az utolsó hetek felkészülése a legmegterhelőbb.

Fitnesz modell fotózás

Krisztit fotózás közben faggattuk ki, mikét tér el ez az időszak az év többi napjától, milyen megszorításokra van szükség. Nézd meg a videót!

Fitnesz modell étrend

Ahogyan a szépséges modell is mondta, neked nem kell ilyen végletekig elmenned a diétádban. Étkezz egészségesen és élvezetesen egyszerre, rengeteg diétás finomság közül tudsz már válogatni! A képre kattintva megnézheted őket.

Viewing all 116 articles
Browse latest View live